Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski: Prezydium Sejmu ws. komisji hazardowej w piątek rano

0
Podziel się

Marszałek Bronisław Komorowski zapowiedział, że Prezydium Sejmu rozpatrzy
ewentualne zastrzeżenia do kandydatur PiS zgłoszonych do hazardowej komisji śledczej w piątek rano.

bEifXESt

Marszałek Bronisław Komorowski zapowiedział, że Prezydium Sejmu rozpatrzy ewentualne zastrzeżenia do kandydatur PiS zgłoszonych do hazardowej komisji śledczej w piątek rano.

W środę wieczorem klub PiS ponownie zgłosił Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna do sejmowej komisji śledczej badającej sprawę tzw. afery hazardowej.

"Zwołam posiedzenie Prezydium Sejmu (w piątek) na 8.00 czy 8.30" - podkreślił Komorowski w czwartek w rozmowie z dziennikarzami.

bEifXESv

Jak dodał, jeszcze nie wpłynęły zastrzeżenia do żadnej z kandydatur. Jeśli wpłyną, Prezydium będzie musiało się nad tym pochylić, przedyskutować i rozstrzygnąć w głosowaniu - zaznaczył marszałek.

Kluby mają czas na zgłaszanie zastrzeżeń do kandydatur do czwartku do godz. 12.

Komorowski podkreślił, że posiedzenie Prezydium odbędzie się dopiero w piątek na prośbę wicemarszałka z PiS Krzysztofy Putry, który w czwartek nie mógłby być obecny. "Jest jakiś problem natury rodzinnej, a to się nie może odbyć przy nieobecności wicemarszałka z PiS. To byłoby nie w porządku" - zaznaczył marszałek Sejmu.

Kempa wraz z Wassermannem zostali w grudniu wyłączeni z komisji śledczej w związku z tym, że w 2007 r. jako członkowie rządu zgłaszali uwagi do projektu zmian w ustawie o grach losowych i zakładach wzajemnych. Wnioskujący o ich przesłuchanie posłowie PO argumentowali, że w ten sposób uczestniczyli w procesie legislacyjnym, który bada komisja śledcza. (PAP)

bEifXESB

ajg/ par/ woj/

bEifXESW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)