Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
03.11.2007 13:54

Komorowski: W Iraku wszystkie zobowiązania musimy wypełnić w 100 proc.

Bronisław Komorowski (PO) powiedział w sobotę w radiowej "Trójce", że w Iraku Polska musi się wywiązać ze wszystkich zobowiązań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bronisław Komorowski (PO) powiedział w sobotę w radiowej "Trójce", że w Iraku Polska musi się wywiązać ze wszystkich zobowiązań.

"PO stała i stoi na stanowisku, że wszystkie przyjęte przez rząd (...) zobowiązania międzynarodowe państwo polskie musi wykonać w 100 procentach. I wykonamy te zobowiązania (...), bo dla powagi państwa polskiego nie wolno czmychać" - zapewnił polityk. Jednocześnie dodał, że politycy Platformy "stoją na stanowisku, że nie należy przyjmować dalszych zobowiązań".

Komorowski powiedział, że to "obecny rząd ponosi odpowiedzialność za to, co się dzieje z żołnierzami polskimi w Iraku, w Afganistanie oraz za sytuację, która powstała, która zobowiązuje państwo polskie".

Szef MON Aleksander Szczygło zapewnił, że wobec Stanów Zjednoczonych Polska "nie ma żadnych tajnych zobowiązań". "Żeby podjąć odpowiedzialną decyzję nowy rząd musi się zapoznać z sytuacją i na tej podstawie podejmować decyzje. (...) Teraz wy będziecie rządem i będziecie ponosić odpowiedzialność" - powiedział Szczygło.

W Iraku przebywa obecnie IX zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Podobnie jak poprzednia, liczy ok. 900 żołnierzy. Jak wynika z październikowego badania CBOS, obecności polskich wojsk w Iraku nie popiera 81 proc. badanych, poparcie wyraża 16 proc. ankietowanych.(PAP)

esl/ mskr/ la/

Tagi: komorowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz