Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komunikacja: Kielecka Kolej Miejska przestanie działać

0
Podziel się

Z końcem roku przestanie funkcjonować Kielecka Kolej Miejska. Z nowego
rozwiązania komunikacyjnego korzystały pojedyncze osoby - poinformował PAP we wtorek prezes Zarządu
Transportu Miejskiego w Kielcach Marian Sosnowski.

bEimNRDp

Z końcem roku przestanie funkcjonować Kielecka Kolej Miejska. Z nowego rozwiązania komunikacyjnego korzystały pojedyncze osoby - poinformował PAP we wtorek prezes Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Marian Sosnowski.

Kielecką Kolej Miejską uruchomił 1 października na zamówienie samorządu Kielc Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych. Na podstawie biletu komunikacji miejskiej z osiedli Ślichowice i Herby można było pociągiem - szybciej niż autobusem - dojechać do centrum.

Kolej uruchomiono w związku z zamknięcia remontowanego mostu herbskiego. Prezes oznajmił, że korki, których spodziewano się w związku z remontem, okazały się mniej uciążliwe niż przewidywano. Według Sosnowskiego, pasażerowie wolą jeździć autobusami, które zatrzymują się na przystankach koło bloków, niż przejść kawałek do stacji.

bEimNRDr

Kielecka Kolej Miejska wykorzystywała kursujące na tej trasie pociągi relacji Kielce - Częstochowa i Częstochowa - Kielce (siedem kursów w jedną stronę). Pasażerowie płacili za bilet komunikacji miejskiej, który kosztuje mniej, niż bilet kolejowy na tym odcinku. Obowiązywały te same ulgi, co w autobusach.(PAP)

agn/ bos/ jbr/

bEimNRDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)