Notowania

warszawa
29.09.2012 09:57

Komunikacja w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu

Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed weekendowymi kłopotami komunikacyjnymi. Dziś ulicami Warszawy przejdzie marsz Obudź się Polsko, a jutro odbędzie się 34. Maraton Warszawski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed weekendowymi kłopotami komunikacyjnymi. Dziś ulicami Warszawy przejdzie marsz _ Obudź się Polsko _, a jutro odbędzie się 34. Maraton Warszawski. *

Na sobotę w Warszawie zgłoszono dziewięć zgromadzeń publicznych, w tym marsz _ Obudź się Polsko _, którego organizatorzy spodziewają się udziału 100 tys. osób. Jak informuje ratusz, w godz. 11.30-20.30 mogą wystąpić utrudnienia na trasie tego pochodu, czyli pl. Trzech Krzyży, Nowym Świcie, Krakowskim Przedmieściu oraz pl. Zamkowym. W godz. 11-12 utrudnienia mogą wystąpić dodatkowo na Świętokrzyskiej, Tamce i Wybrzeżu Kościuszkowskim. W tych godzinach mają maszerować działacze PSL, którzy mają w Warszawie zjazd wojewódzki.

W niedzielę ma się odbyć 34. Maraton Warszawski. W związku z przygotowaniami do tej imprezy ulice będą wyłączane z ruchu już w nocy z soboty na niedzielę. Od godz. 22 w sobotę nastąpi wyłączenie z ruchu kołowego północnej jezdni al. Poniatowskiego i mostu Poniatowskiego (od ronda Waszyngtona do Wisłostrady) oraz prawego pasa Wybrzeża Szczecińskiego pod mostem Poniatowskiego. Pierwszy z tych odcinków ma zostać otwarty dla ruchu w niedzielę o godz. 11.15, drugi - o godz. 17.45. Praktycznie przez całą niedzielę (w godz. 9.45-17.45) zamknięta będzie też południowa jezdnia mostu Poniatowskiego.

Natomiast w niedzielę, od godz. 8.20 do godz. 17.45 mogą wystąpić utrudnienia na: moście Poniatowskiego, al. Jerozolimskich, rondzie de Gaulle'a, Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, ul. Królewskiej, pl. Piłsudskiego, ul. Wierzbowej, Senatorskiej, Moliera, Ossolińskich, Miodowej, pl. Krasińskich, ul. Bonifraterskiej, Konwiktorskiej, Zakroczymskiej, Krajewskiego, Wybrzeżu Gdańskim, Wybrzeżu Kościuszkowskim, ul. Wioślarskiej, Solec, Czerniakowskiej, al. Witosa, ul. Sobieskiego, al. Wilanowskiej, ul. Przyczółkowej, Pałacowej, Nowoursynowskiej, Rosoła, Przy Bażantarni, al. KEN, ul. Rolnej, Puławskiej, pl. Unii Lubelskiej, ul. Bagatela, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży i moście Poniatowskiego.

Bieg ma się zakończyć na Stadionie Narodowym. Jak informuje ratusz, odcinki ulic, po których odbywać się będzie bieg, będą wyłączane z ruchu pojazdów sukcesywnie, a po przebiegnięciu ostatniego zawodnika ruch kołowy będzie przywracany.

Oprócz tego w godz. 7-10 w niedzielę ma zostać wstrzymany ruch tramwajowy w al. Jerozolimskich. Natomiast w godz. 9-11 nie będzie można przejechać mostem Świętokrzyskim.

Czytaj więcej w Money.pl
10 tys. Rosjan przejdzie przez Warszawę? Rosyjscy kibice chcą przejść ulicami stolicy na mecz Polska-Rosja 12 czerwca.
Ogromne korki w całym kraju. Rusza protest... Taksówkarze są dobrze przygotowani do blokowania ulic. Poszczególne taksówki oznaczone zostały kolorami, które mają bardzo powoli poruszać się w określonym szyku.
Utrudnienia w warszawskim metrze Warszawskie metro nie kursuje od dziś na odcinku metro Ratusz - metro Centrum, całkowicie zamknięta jest stacja Świętokrzyska.
Tagi: warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz