Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konferencja nt. zatrudnienia młodzieży w Europie

0
Podziel się

II Konferencja nt. Zatrudnienia Młodzieży w Europie odbywa się we wtorek w
Paryżu na szczeblu szefów państw i rządów. Polskę reprezentuje premier Donald Tusk.

bEpOplhh

II Konferencja nt. Zatrudnienia Młodzieży w Europie odbywa się we wtorek w Paryżu na szczeblu szefów państw i rządów. Polskę reprezentuje premier Donald Tusk.

Strona francuska wskazywała, że celem konferencji było potwierdzenie politycznej woli walki z bezrobociem wśród młodzieży i zapewnienie konkretnych działań w ciągu najbliższych dwóch lat.

W Unii Europejskiej bez pracy jest co czwarty młody człowiek. Najgorsza sytuacja panuje w Grecji, gdzie według danych z lipca 2013 roku stopa bezrobocia wśród młodych ludzi wyniosła 57,3 proc; w Hiszpanii - 56,5 proc. we wrześniu 2013 roku, a w Chorwacji - 52,8 proc. w trzecim kwartale 2013 roku. Nie najlepiej jest też w innych krajach południa Europy. Na Cyprze stopa bezrobocia wśród młodych w trzecim kwartale 2013 roku wyniosła 43,9 proc., we Włoszech we wrześniu 2013 r. było to 40,4 proc., a w Portugalii - 36,9 proc.

bEpOplhj

W Polsce we wrześniu br. bez pracy pozostawało 26,3 proc. młodych ludzi, czyli podobnie jak we Francji, gdzie młodych bezrobotnych było 26,1 proc.

Najniższe bezrobocie wśród młodych zanotowano w Niemczech - 7,7 proc. - oraz w Austrii - 8,7 proc.

Francja opowiada się za przeznaczeniem do 2015 roku 45 miliardów euro z kasy unijnej na walkę z bezrobociem wśród młodzieży.

Na czerwcowym szczycie UE przywódcy uzgodnili, że kraje, które chcą korzystać ze środków na walkę z bezrobociem, powinny do końca roku wdrożyć program "Gwarancji dla młodych". Dzięki niemu osoby poniżej 25. roku życia mają otrzymywać ofertę pracy, możliwości dalszej edukacji albo szkolenia zawodowego w ciągu czterech miesięcy od chwili utraty pracy albo ukończenia szkoły.(PAP)

bEpOplhp

az/ mc/

15031957,arch.

bEpOplhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)