Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konferencja premiera ok. godz. 14

0
Podziel się:

W piątek ok godz. 14 odbędzie się konferencja premiera - poinformowało
Centrum Informacyjne Rządu. Według zapowiedzi Donald Tusk ma na niej przedstawić plany rządu na
2014 rok.

bEEfGvuJ

W piątek ok godz. 14 odbędzie się konferencja premiera - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Według zapowiedzi Donald Tusk ma na niej przedstawić plany rządu na 2014 rok.

W konferencji w kancelarii premiera udział wziąć mają - oprócz szefa rządu - wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister finansów Mateusz Szczurek.

Cel premiera w 2014 roku to - jak sam mówił wcześniej - działania na rzecz "przełożenia" niezłej kondycji polskiej gospodarki na życie Polaków. Jako kluczowy priorytet swego gabinetu wskazał walkę z bezrobociem; m.in. urzędy pracy mają być premiowane za efektywność w walce z bezrobociem.

bEEfGvuL

Premier wyraził też oczekiwanie, że minister zdrowia do wiosny przedstawi precyzyjne działania, które w sposób wyraźny doprowadzą do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszenia kolejek w służbie zdrowia.

Tusk na konferencji prasowej będzie też mówił m.in. o kwestii opieki nad ludźmi starszymi oraz o sytuacji opiekunów osób niepełnosprawnych. Kolejne tematy to zmiany ws. tzw. umów śmieciowych i ulżenie dzieciom oraz rodzicom ws. podręczników. Ponadto premier ma też zapowiedzieć zwiększenie inwestycji w innowacyjność oraz w kulturę. (PAP)

mok/ jbr/

bEEfGvvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)