Notowania

wiadomości
18.01.2014 07:35

Konkurs Muzeum Powstania Warszawskiego na "Szlagier dla Warszawy"

Nieznane szerzej utwory poświęcone lub związane z Warszawą można zgłaszać do konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego na "Szlagier dla Warszawy". Zwycięzca otrzyma możliwość nagrania profesjonalnego teledysku i szerokiej promocji utworu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nieznane szerzej utwory poświęcone lub związane z Warszawą można zgłaszać do konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego na "Szlagier dla Warszawy". Zwycięzca otrzyma możliwość nagrania profesjonalnego teledysku i szerokiej promocji utworu. *

"Szlagier dla Warszawy. Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej" to wspólny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego oraz dziennikarza i rapera związanego m.in. z grupą Masala Soundsystem i Senk Że Marcina "Duże Pe" Matuszewskiego.

Organizatorzy poszukują nowego "szlagieru" opowiadającego o stolicy i jej mieszkańcach. Podkreślają, że celem konkursu jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wybranie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wybranie nowego przeboju o Warszawie. Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne i zespoły, zarówno amatorskie, jak i profesjonalne, twórcy różnych gatunków muzycznych.

Trwającą maksymalnie pięć minut piosenkę w formie audio, zapisu nutowego i tekstu lub linka do utworu można składać osobiście w siedzibie Muzeum, pocztą: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa, na nazwisko: Maria Wasilewska lub pocztą elektroniczną pod adresem szlagier@1944.pl. Do utworu należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i krótki opis zawierający motywację powstania utworu i udziału w konkursie oraz biografię i zdjęcie uczestnika. Utwory można zgłaszać do 28 lutego.

Spośród nadesłanych piosenek trzyosobowe jury wybierze najciekawsze propozycje pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym. Wyniki pierwszego etapu mają być ogłoszone do 30 kwietnia. Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania zostaną poddane obróbce, by spełniały jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media. Na etapie końcowym odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy przebój o Warszawie.

Autor utworu, który otrzyma najwięcej głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, sfinansowany przez organizatora.

Szczegóły oraz regulamin konkursu są dostępne na www.1944.pl/szlagierdlawarszawy. (PAP)

akn/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz