Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs na nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

0
Podziel się:

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski ogłosił konkurs
na nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecna szefowa PISF Agnieszka Odorowicz,
której kadencja zbliża się do końca, nie wyklucza ponownego ubiegania się o to stanowisko.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski ogłosił konkurs na nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecna szefowa PISF Agnieszka Odorowicz, której kadencja zbliża się do końca, nie wyklucza ponownego ubiegania się o to stanowisko.

Odorowicz (ur. 1974 r. w Katowicach) objęła funkcję dyrektora PISF 3 października 2005 r. Została powołana na pięcioletnią kadencję.

Informację o konkursie na nowego dyrektora Instytutu umieszczono w poniedziałek na stronie internetowej ministerstwa kultury. Jak podano, termin zgłaszania się kandydatów mija po dwóch tygodniach od dnia ogłoszenia.

"Nie wykluczam, że będę uczestniczyć w konkursie, że złożę dokumenty. Zastanawiam się nad tym" - powiedziała PAP w poniedziałek Agnieszka Odorowicz.

Dyrektora PISF powoła po rozstrzygnięciu konkursu minister kultury - na podstawie ocen wystawionych kandydatom przez komisję konkursową.

Konkurs na członków komisji konkursowej ogłoszono równolegle z konkursem na dyrektora Instytutu. Jak poinformowano na stronie internetowej resortu kultury, termin zgłaszania kandydatów do tej komisji to również dwa tygodnie od dnia ogłoszenia.

W komisji zasiąść mają m.in. przedstawiciele: związków twórczych działających w obszarze kinematografii, producentów filmowych, publicznej telewizji, dystrybutorów filmów, a także twórcy filmowi.

Wybierając szefa PISF, komisja uwzględni w przypadku kandydatów następujące kryteria: przygotowanie teoretyczne (w tym profil wykształcenia), wiedzę i doświadczenie w dziedzinie kinematografii, wiedzę z zakresu finansów publicznych, administracji oraz przepisów prawa w zakresie kinematografii, znajomość języków obcych, znajomość europejskiego modelu wspierania kultury filmowej oraz zagadnień międzynarodowej współpracy w dziedzinie kinematografii, a wreszcie przedstawioną koncepcję rozwoju Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Polski Instytut Sztuki Filmowej działa na podstawie ustawy o kinematografii, która weszła w życie 19 sierpnia 2005 r. (PAP)

jp/ abe/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)