Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs na wirtualny szlak literacki po Małopolsce

0
Podziel się:

Do końca marca klasy szkolne, grupy zainteresowań oraz osoby indywidualne
mogą zgłaszać pomysły na szlaki literackie po Małopolsce. Zwycięskie projekty znajdą się w portalu
readingmalopolska.pl.

Do końca marca klasy szkolne, grupy zainteresowań oraz osoby indywidualne mogą zgłaszać pomysły na szlaki literackie po Małopolsce. Zwycięskie projekty znajdą się w portalu readingmalopolska.pl.

Jak poinformował organizator, Krakowskie Biuro Festiwalowe, konkurs przeznaczony jest dla osób, które kochają książki, marzą o spotkaniu z wielkimi twórcami literatury lub same chcą zostać pisarzami.

Do wyboru uczestnicy mają dwie kategorie: szlak tematyczny lub szlak śladem autora. Przykładowe, profesjonalnie opracowane szlaki literackie, można znaleźć na stronie readingmalopolska.pl.

Zgłoszenia należy nadsyłać w formie elektronicznej na adres: konkurs@biurofestiwalowe.pl.

Prace konkursowe powinny składać się z: krótkiego opisu szlaku (wstęp do szlaku), opracowania literackiego szlaku z podziałem na miasta i miejscowości oraz ewentualnych materiałów graficznych (zdjęcia, ilustracje, skany) i bibliografii.

Organizator podkreślił, że tematyka przygotowywanego szlaku nie może pokrywać się z tematami szlaków już istniejących w portalu, a wszystkie opisywane miejsca muszą znajdować się na terenie Małopolski.

Autorzy najciekawszych prac dostaną zaproszenia na literackie festiwale: Miłosza i Conrada, a także otrzymają książki.

Readingmalopolska.pl to literacki portal uruchomiony w październiku 2012 r. Oferuje on m.in. prezentacje małopolskich miejscowości, z którymi związani byli literaci. Witryna internetowa ma również zakładki tematyczne poświęcone np. literaturze kryminalnej, żydowskiej czy reportażowi.

Portal powstał dzięki środkom finansowym Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. (PAP)

bko/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)