Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs "Student z pomysłem"

0
Podziel się:

Pierwszy etap konkursu "Student z
pomysłem", organizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu
Technologii (UOTT) Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z
Kołem Naukowym Strategii Gospodarczej UW, rozpoczął się w sobotę w
Warszawie.

Pierwszy etap konkursu "Student z pomysłem", organizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii (UOTT) Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Kołem Naukowym Strategii Gospodarczej UW, rozpoczął się w sobotę w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów i doktorantów uczelni warszawskich. Organizatorzy przewidują, że pula nagród wyniesie 20 tys. zł, do wygrania będzie również laptop wraz z oprogramowaniem. W tym roku bierze w nim udział ok. 100 osób.

Konkurs składa się z kilku części. Pierwsza z nich to cykl szkoleń, prowadzonych przez specjalistów z instytucji naukowych i firm. Szkolenia dotyczą praktycznej realizacji pomysłów biznesowych. Kolejnym etapem jest praca zespołowa nad konkretnymi pomysłami. W tej fazie zespoły mogą korzystać z pomocy zarówno organizatorów, jak i osób, które prowadziły szkolenia.

"Uczestnicy konkursu pracują w kilkuosobowych zespołach. Najpierw muszą zdecydować się na wspólny pomysł na firmę, a potem dokładnie przeanalizować sposób, w jaki ten pomysł można zrealizować, wykorzystując wiedzę i umiejętności wszystkich członków zespołu" - tłumaczył PAP dyrektor UOTT, dr hab. Wojciech Dominik.

Jak podkreślił, chodzi o to, aby studenci mogli bez ryzyka przeprowadzić symulację prowadzenia firmy. Pomaga to też studentom zaplanować praktyczne wykorzystanie zdobytej na studiach wiedzy. Dominik dodał, że najlepsze wyniki osiągają te zespoły, w których są studenci różnych kierunków, bowiem uzupełniają nawzajem swoje braki.

"Dwa lata temu zwyciężył zespół, który składał się ze studenta japonistyki, ze studenta ekonomii i ze studenta sinologii. Oni mieli pomysł na hodowlę krewetek w Polsce. Znaleźli odpowiednie miejsce, nawiązali kontakt z różnymi partnerami i zaplanowali wszystko z najdrobniejszymi szczegółami" - powiedział.

Jak zaznaczył, w biznesplanie hodowców krewetek nie było wielkich zysków, ale firma miałaby szansę działać stabilnie i w przyszłości się rozwijać.

Po opracowaniu planów rozwoju firmy i dokonaniu oceny jej szans uczestnicy konkursu przekazują swoje prace radzie programowej konkursu, która je ocenia. Zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

W tym roku odbywa się piąta edycja konkursu. W skład rady programowej przedsięwzięcia wchodzą m.in. przedstawiciele władz UW, firm sponsorujących oraz dyrektor UOTT. (PAP)

ula/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)