Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: Dodatkowe 1,4 mld zł dla ZOZ-ów

0
Podziel się:

Ewa Kopacz zapowiada, że pakiet ustaw zdrowotnych trafi do konsultacji społecznych na początku przyszłego tygodnia.

Kopacz: Dodatkowe 1,4 mld zł dla ZOZ-ów
(PAP/Paweł Kula)
bEJwxeyJ

Minister zdrowiaEwa Kopaczzapowiedziała na spotkaniu z przedstawicielami pracowników ochrony zdrowia zrzeszonymi w NSZZ "Solidarność", że pakiet ustaw zdrowotnych trafi do konsultacji społecznych na początku przyszłego tygodnia.

Przedstawiając związkowcom założenia reformy systemu ochrony zdrowia, Kopacz podkreślała, że rolą związków zawodowych jest dopilnowanie podziału środków na podwyżki dla różnych grup zawodowych, ponieważ to dyrektorzy, a nie ministerstwo, decydują jak rozdzielić środki na podwyżki.

"Nie chcę aby było regułą, że dodatkowe pieniądze trafiają tylko do jednej grupy zawodowej" - powiedziała minister zdrowia. Przypomniała, że jest już przygotowana zmiana planu finansowego NFZ, dzięki której do ZOZ-ów trafi dodatkowe 1,4 mld zł.

bEJwxeyL

Przewodnicząca sekretariatu Krajowego Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman podkreślała, że niezbędna jest ustawa określająca standardy zatrudnienia oraz wynagradzania wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia.

Kopacz przypomniała, że nie chce wracać do czasów gdy zarobki lekarzy były określane widełkami. "Gdy zakład ma środki (na większe wynagrodzenia) nie powinien być ograniczony tabelką" - powiedziała minister.

ZOBACZ TAKŻE:

bEJwxezm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)