Notowania

Ewa Kopacz
11.01.2008 12:46

Kopacz: Dodatkowe 1,4 mld zł dla ZOZ-ów

Ewa Kopacz zapowiada, że pakiet ustaw zdrowotnych trafi do konsultacji społecznych na początku przyszłego tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Minister zdrowiaEwa Kopaczzapowiedziała na spotkaniu z przedstawicielami pracowników ochrony zdrowia zrzeszonymi w NSZZ "Solidarność", że pakiet ustaw zdrowotnych trafi do konsultacji społecznych na początku przyszłego tygodnia.

Przedstawiając związkowcom założenia reformy systemu ochrony zdrowia, Kopacz podkreślała, że rolą związków zawodowych jest dopilnowanie podziału środków na podwyżki dla różnych grup zawodowych, ponieważ to dyrektorzy, a nie ministerstwo, decydują jak rozdzielić środki na podwyżki.

"Nie chcę aby było regułą, że dodatkowe pieniądze trafiają tylko do jednej grupy zawodowej" - powiedziała minister zdrowia. Przypomniała, że jest już przygotowana zmiana planu finansowego NFZ, dzięki której do ZOZ-ów trafi dodatkowe 1,4 mld zł.

Przewodnicząca sekretariatu Krajowego Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman podkreślała, że niezbędna jest ustawa określająca standardy zatrudnienia oraz wynagradzania wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia.

Kopacz przypomniała, że nie chce wracać do czasów gdy zarobki lekarzy były określane widełkami. "Gdy zakład ma środki (na większe wynagrodzenia) nie powinien być ograniczony tabelką" - powiedziała minister.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: Ewa Kopacz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz