Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kopacz
16.07.2009 15:41

Kopacz nieobecna na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim

# dochodzi informacja o nieobecności minister Kopacz na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o nieobecności minister Kopacz na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim #

16.07. Warszawa (PAP) - Minister zdrowia Ewa Kopacz nie przyjechała w czwartek na spotkanie w Pałacu Prezydenckim, poświęcone funkcjonowaniu i finansowaniu systemu opieki zdrowotnej dla dzieci. Reprezentuje ją wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.

Pracownik biura prasy i promocji resortu zdrowia informował wcześniej w czwartek PAP, że w spotkaniu ma uczestniczyć Kopacz.

Oprócz przedstawicieli MZ w spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 14, uczestniczą: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych, przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, Biura WHO Polska, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz eksperci. Rozmowy koordynuje doradca Lecha Kaczyńskiego Tomasz Zdrojewski.

Uczestnicy dyskusji podkreślają, że pogorszył się stan zdrowia dzieci w Polsce. Dyrektor generalny Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF Marek Krupiński do głównych problemów opieki pediatrycznej zaliczył niesatysfakcjonującą jakość badań profilaktycznych i brak lekarzy pediatrów.

Przedstawicielka Rzecznika Praw Dziecka, prof. Bibiana Mossakowska poinformowała, że RPD planuje monitorowanie opieki medycznej nad dziećmi w szpitalach powiatowych i wojewódzkich. Jak mówiła, konieczne jest także organizowanie szpitalnych szkół dla dzieci.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, wnioski z dyskusji stanowić mają podstawę do dalszych prac nad naprawą opieki zdrowotnej dla dzieci w Polsce oraz zabezpieczeniem jej przed skutkami kryzysu gospodarczego. (PAP)

pro/ itm/ mow/

Tagi: kopacz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz