Notowania

nowicka
06.02.2013 10:07

Kopacz: Prezydium Sejmu reprezentuje całą Izbę

- Pamiętam marszałków, którzy byli niezależni i pełnili tę funkcję - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz broniła decyzji klubu PO, który w piątek ma zagłosować przeciw odwołaniu Wandy Nowickiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

- _ Pamiętam marszałków, którzy byli niezależni i pełnili tę funkcję _ - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz broniła decyzji klubu PO, który w piątek ma zagłosować przeciw odwołaniu Wandy Nowickiej (RP) z funkcji wicemarszałka.

Odwołania Nowickiej z funkcji wicemarszałka chce jej klub Ruch Palikota; zastąpić by ją miała inna posłanka RP Anna Grodzka. Wniosek o odwołanie Nowickiej będzie głosowany w piątek. Tego dnia zostanie też rozpatrzony projekt uchwały autorstwa PiS dotyczący zmniejszenia z pięciu do czterech liczby wicemarszałków i ewentualne wnioski o powołanie nowego wicemarszałka Sejmu. RP zgłosił Grodzką, a Solidarna Polska - Ludwika Dorna.

Kopacz przekonywała na środowej konferencji prasowej, że Prezydium Sejmu (marszałek i wicemarszałkowie) jest organem, który reprezentuje całą Izbę. _ - Pamiętam historię tego miejsca i pamiętam również marszałków, którzy byli niezależni, a pełnili funkcję marszałków _ - podkreśliła.

Marszałek dodała, że szanuje decyzje klubu PO, który zdecydował we wtorek, że zagłosuje przeciwko odwołaniu Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka Sejmu.

_ - Wczorajsze posiedzenie prezydium klubu, jak i potem klubu, dotyczyło dwóch wniosków personalnych, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie wynik, wszyscy mogą spekulować _ - podkreśliła Kopacz. Jak dodała, pierwszy z wniosków dotyczył odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka; drugi - powołania Anny Grodzkiej. _ W obydwu sprawach obowiązuje dyscyplina _ - zastrzegła.

Władze klubu uznały we wtorek, że nie ma podstaw do odwoływania Nowickiej z pełnionej funkcji. W poniedziałek Kopacz powiedziała, że wysoko ocenia pracę Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu. W kontekście wniosku o odwołanie Nowickiej z Prezydium Sejmu Kopacz zadeklarowała, że nie będzie uczestniczyć w _ teatrzyku Janusza Palikota _.

Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu w związku z tym, że przyjęła nagrodę za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie będę uczestniczyć w teatrzyku Palikota" Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu.
Platforma zdecydowała w sprawie Nowickiej Jutro głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu. W PO będzie partyjna dyscyplina?
Gowin mówi, czy zagłosuje za Grodzką Nie widzę żadnego problemu w głosowaniu za kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu - oświadczył w poniedziałek w Krakowie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
Tagi: nowicka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz