Notowania

chile
05.03.2010 17:49

Korekta w Chile: nie zginęło 800, lecz poniżej 300 osób

Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła w piątek korektę bilansu śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej soboty: zginęło nie ponad 800 osób, lecz 279.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła w piątek korektę bilansu śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej soboty: zginęło nie ponad 800 osób, lecz 279. *

Przepraszając za zawyżenie liczby ofiar kataklizmu, prezydent tłumaczyła pomyłkę skutkami chaosu wielkiego napięcia, w jakim pracowały lokalne władze, ustalając rozmiary katastrofy na terenach nawiedzonych przez trzęsienie ziemi o sile 8,8 w skali Richtera.

Chilijski wiceminister spraw wewnętrznych Patricio Rosende, przekazując mediom listę 279 zidentyfikowanych już ofiar trzęsienia ziemi, wyjaśnił, że uznano za zabitych wiele osób z listy zaginionych.

Według dzienników chilijskich, wszystko to może oznaczać, że podana w piątek liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi nie jest ostateczna.

Rząd ustępującej prezydent, socjalistki Michelle Bachelet, zadekretował trzydniową żałobę narodową w Chile dla uczczenia ofiar kataklizmu, która rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę.

Z dniem 11 marca władzę w Chile przejmuje na cztery lata konserwatysta Sebastian Pinera.{PAP)

ik/ kar/

5799800

Tagi: chile, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz