Notowania

huta
31.05.2010 11:55

Kormorowski w hucie: Prywatyzacja szansą na nowoczesność

Marszałek Sejmu odwiedził zakład ArcelorMittal Poland.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

- _ Cząstką sukcesu inwestorów jest także ogólny sukces polskiej gospodarki, jakim jest utrzymanie wzrostu gospodarczego _ - mówi marszałek SejmuBronisław Komorowski.

Marszałek w Dąbrowie Górniczej rozmawiał z prezesem ArcelorMittal Poland Sanjayem Samaddarem.

_ - To była znakomita okazja, aby zobaczyć problemy huty, ale także prywatyzacji wielkich zakładów przemysłowych w Polsce. Mam jak najlepsze wrażenie, widać, że jest ogromny przyrost nowoczesności i że są efekty tej nowoczesności i włożonych pieniędzy - w ramach prywatyzacji _ - mówił marszałek przedstawicielom zarządu firmy.

_ - __ Mam nadzieję, że postęp procesów prywatyzacyjnych, wzmacniając konkurencję, jednocześnie zwiększy szansę na coraz nowocześniejsze działanie w obszarze gospodarczym _ - dodał.

Jak relacjonował dziennikarzom przebieg zamkniętego dla mediów spotkania władz spółki i związków z Komorowskim poseł POJarosław Pięta, marszałek mówił m.in. o perspektywach wzrostu gospodarczego w Polsce.

Prezes ArcelorMittal Poland wskazywał natomiast m.in. na wdrażane mimo kryzysu inwestycje koncernu w Polsce, kłopoty branży z węglem koksującym, a także wpływ wzrostu gospodarczego kraju na poziom produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Grad sprzedał firmy za blisko 6 mld złotych ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;sprzedal;firmy;za;blisko;6;mld;zlotych,196,0,617412.html )
Tagi: huta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz