Notowania

wiadomości
01.08.2011 12:14

KOV zapowiada zwiększenie wydobycia gazu na Ukrainie

Kulczyk Oil Ventures zapowiedziała zwiększenie produkcji gazu. Pod koniec trzeciego kwartału ma ruszyć eksploatacja z odwiertu Olgowskoje-9 na Ukrainie. Ma z niego być początkowo wydobywanych 42,5 tys. metrów sześciennych surowca dziennie - podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kulczyk Oil Ventures zapowiedziała zwiększenie produkcji gazu. Pod koniec trzeciego kwartału ma ruszyć eksploatacja z odwiertu Olgowskoje-9 na Ukrainie. Ma z niego być początkowo wydobywanych 42,5 tys. metrów sześciennych surowca dziennie - podała spółka. *

"Kulczyk Oil Ventures zakończył testowanie Olgowskoje-9 i planuje, że już pod koniec III kwartału ruszy produkcja z tego odwiertu. Spółka szacuje, że w początkowym okresie osiągnie ona poziom 42,5 tys. metrów sześciennych dziennie, z czego dla KOV przypadnie 31,1 tys. metrów sześciennych dziennie" - podała spółka w poniedziałek.

Testy trwały od 5 marca 2011 r. Po miesiącu specjaliści spółki dotarli na planowaną głębokość 2 tys. 638 metrów. Według oceny KOV złoże może zawierać ponad 113 mln m sześć. gazu, zdatnych do komercyjnego wydobycia. KOV podał też, że wstępna analiza danych, uzyskanych podczas testów, wskazała na istnienie około siedmiu podobnych rezerwuarów zlokalizowanych wzdłuż pola Olgowskoje. Obecnie trwa analiza wyników testowania tej strefy.

O-9 jest drugim, wykonywanym od podstaw odwiertem na polu Olgowskoje od czasu przejęcia w czerwcu 2010 r. spółki KUB-Gas przez KOV.

Kulczyk Oil to międzynarodowa spółka poszukująca ropy i gazu. Prowadzi projekty w Brunei, Syrii i na Ukrainie. Na Ukrainie KOV ma 70 proc. udziałów w KUB-Gas LLC. Aktywa KUB-Gas obejmują 100-procentowe udziały w pięciu koncesjach zlokalizowanych w pobliżu Ługańska, miasta w północno-wschodniej części Ukrainy. Produkcja gazu odbywa się na czterech polach.

Główny akcjonariusz spółki, Kulczyk Investments posiada niemal 50 proc. udziału w kapitale spółki. Kulczyk Investments jest międzynarodowym domem inwestycyjnym, założonym przez polskiego przedsiębiorcę dra Jana Kulczyka. (PAP)

luo/ amac/ mhr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz