Notowania

wiadomości
22.01.2013 10:52

Kraków: Konkurs "Powstanie styczniowe w ikonografii"

Do 12 kwietnia uczniowie krakowskich gimnazjów i szkół średnich mogą nadsyłać prezentacje multimedialne na konkurs "Powstanie styczniowe w ikonografii", organizowany z okazji przypadającego w tym roku 150-lecia wybuchu powstania styczniowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do 12 kwietnia uczniowie krakowskich gimnazjów i szkół średnich mogą nadsyłać prezentacje multimedialne na konkurs "Powstanie styczniowe w ikonografii", organizowany z okazji przypadającego w tym roku 150-lecia wybuchu powstania styczniowego.

Konkurs, zorganizowany w ramach 150-lecia obchodów powstania styczniowego w Krakowie przez instytucje krakowskie, jest skierowany do młodzieży z tego miasta.

Jak poinformował organizator konkursu, Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 Krzesławice w Krakowie, celem konkursu jest uczczenie okrągłej rocznicy wybuchu powstania styczniowego, zainteresowanie młodzieży przeszłością, kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz upowszechnianie wiedzy o historii ziem polskich.

Tematem prac powinny być osoby, miejsca, zdarzenia zawarte w polskiej ikonografii: fotografii, malarstwie, miedziorytach.

Prace mają mieć charakter prezentacji multimedialnych. Pokaz ma składać się z części wizualnej i opisowej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, wychowankowie młodzieżowych klubów zainteresowań i domów kultury, a także osoby indywidualne, niezwiązane z żadną placówką szkolną czy młodzieżową. "Na terenie Krakowa będzie kilka wydarzeń, które mają upamiętnić powstanie styczniowe. Konkurs jest skierowany do młodzieży. Uchwałą Rady Miasta z czerwca 2012 r. ustaliliśmy, że może wziąć w nim udział młodzież krakowska w wieku 13-20 lat" - powiedział we wtorek PAP koordynator krakowskich obchodów 150-lecia powstania styczniowego Mariusz Cupiał.

O wynikach uczestnicy zostaną powiadomieni 17 maja. Trzech zwycięzców odbierze atrakcyjne nagrody główne 5 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Nagrody otrzymają też autorzy prac wyróżnionych.

Dokładny regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: mdkfort49.krakow.pl. Konkurs wraz z Młodzieżowym Domem Kultury Fort 49 Krzesławice organizuje Centrum Młodzieży im. Jordana w Krakowie. Patronat nad konkursem objął prezydent Krakowa i przewodniczący Rady Miasta Krakowa. (PAP)

bko/ hes/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz