Notowania

wiadomości
18.06.2011 09:44

Kraków: Najbliżsi złożyli kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich

# W tytule zamiast: "złożył" powinni być: "złożyli" #

Podziel się
Dodaj komentarz

# W tytule zamiast: "złożył" powinni być: "złożyli" #

18.06. Kraków (PAP) - Jarosław i Marta Kaczyńscy złożyli w sobotę rano kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu. 18 czerwca przypada 62. rocznica urodzin braci Kaczyńskich.

Blisko godzinna uroczystość u grobu pary prezydenckiej miała charakter prywatny. Uczestniczyli w niej najbliżsi zmarłych: brat Jarosław Kaczyński, córka Marta Kaczyńska z mężem Marcinem Dubienieckim a także małopolscy parlamentarzyści i działacze PiS.

Proboszcz Katedry na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki odprawił mszę świętą w krypcie św. Leonarda. Jarosław Kaczyński na grobie brata i bratowej złożył wieniec z biało-czerwonych goździków. Córka - kosz czerwonych róż.

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, znajduje się także tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na tablicy widnieją: łacińska sentencja "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają), napis: "Pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r." oraz nazwiska ofiar katastrofy. (PAP)

rgr/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz