Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Naukowcy o światowym kryzysie finansowym

0
Podziel się:

O światowym kryzysie finansowym dyskutowali w piątek naukowcy podczas sesji
specjalnej, zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

O światowym kryzysie finansowym dyskutowali w piątek naukowcy podczas sesji specjalnej, zorganizowanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowej konferencji naukowej pt. "19. Europejskie Warsztaty w Teorii Równowagi Ogólnej", która po raz pierwszy została zorganizowana w Polsce.

W sesji uczestniczyli m.in. laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii prof. Edward C. Prescott (Arizona State University i Federal Bank, Minneapolis), prof. Xavier Freixas (Universitat Pompeu Fabra, Barcelona), prof. Dimitrios Tsomocos (Said Business School, Oxford University), prof. Jan Werner, University of Minnesota, przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego dr Stanisław Kluza.

"Celem tej konferencji jest omówienie kryzysu finansowego, który nie jest obecnie kryzysem zrodzonym w USA, ale ma swoją fazę w Europie, a szczególnie w Grecji" - powiedział prof. prof. Edward C. Prescott podczas konferencji prasowej poprzedzającej obrady.

Noblista podkreślił, że pozytywnie ocenia sytuację finansową Polski.

"Wydaje się, że Polska ma dobry system nadzoru nad bankami i to zapewnia jej stabilność" - powiedział prof. Prescott, podkreślając, iż umiejscowienie obrad w Polsce pozwoli spojrzeć na kryzys z polskiej perspektywy.

Jednocześnie zaznaczył, że Polska w perspektywie globalnej częściej jest postrzegana jako element pewnego regionu, a nie kraj sam w sobie, posiadający sukcesy w walce z kryzysem. "Na Polskę patrzy się jako element regionu Europy Środkowo-Wschodniej i kraj członkowski Unii Europejskiej" - podkreślił.

Otwarta sesja specjalna zorganizowana w ramach jubileuszu 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. (PAP)

hp/ drag/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)