Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: Ruszył charytatywny bieg Kraków Business Run

0
Podziel się

2200 biegaczy uczestniczy w niedzielnym charytatywnym biegu sztafetowym
Kraków Business Run. Jego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla 25-letniej
studentki Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli.

bEpXqsZN

2200 biegaczy uczestniczy w niedzielnym charytatywnym biegu sztafetowym Kraków Business Run. Jego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na protezy nóg dla 25-letniej studentki Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli.

Biegacze wyruszyli rano z Rynku Głównego, gdzie zlokalizowano też zmiany sztafet i metę całego biegu. Znak do startu dała strzałem z pistoletu zastępca prezydenta Krakowa Magdalena Sroka, na starcie obecny był też Jasiek Mela i beneficjentka imprezy Agnieszka Harasim.

Biegacze rywalizują w 440 pięcioosobowych zespołach. Licząca 19 km trasa została podzielona na pięć okrążeń wokół krakowskich Plant, czyli po jednym 3,8-kilometrowym odcinku dla każdego zawodnika. Biegną nie tylko przedstawiciele firm i zaproszonych instytucji, ale także drużyny złożone z gwiazd serialu "Na wspólnej", "Szpital", aktorów Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

bEpXqsZP

Celem Kraków Business Run, oprócz pomocy podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, jest promowanie zdrowego stylu życia i przedstawienie Krakowa jako miasta przyjaznego działającym tutaj firmom.

Pochodząca z Podlasia Agnieszka Harasim jest podopieczną Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Urodziła się bez nóg. Obecnie jest studentką pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie; lubi sport - gra w koszykówkę na wózku, posiada patent żeglarski.

Jak mówiła, jej stare, ciężkie protezy już się zużyły, a obecne, tymczasowe, pozwalają na poruszanie się w ograniczonym zakresie. Na nowe potrzebuje 80 tys. zł.

Na zakup protez zostanie przeznaczony m.in. dochód z opłat wpisowych. Pieniądze wpłacały też dobrowolnie poszczególne zespoły, a także osoby, które nie mogły pobiec, a chciały pomóc Harasim. Do tej pory w ten sposób udało się zebrać ponad 60 tys. zł.

bEpXqsZV

W zeszłorocznej, pierwszej edycji imprezy, wystartowało 1025 zawodników z 205 drużyn, reprezentujących 95 krakowskich i małopolskich firm. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, którzy początkowo mieli nadzieję zebrać na starcie 150 zespołów. Dzięki biegowi udało się zebrać ponad 56 tys. zł, które zostały przeznaczone na zakup protezy nogi dla Justyny Topy.

W tym roku biegi pod szyldem Business Run odbędą się nie tylko w Krakowie, ale także Katowicach i Poznaniu. Jednym z patronów medialnych imprezy w Krakowie jest Polska Agencja Prasowa. (PAP)

rgr/ bno/

bEpXqtaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)