Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krakowscy policjanci odnaleźli 83-latkę skazaną za morderstwo

0
Podziel się:

W jednym z krakowskich szpitali policjanci znaleźli 83-letnią Bronisławę J.,
skazaną w Austrii na 18 lat więzienia za zamordowanie sąsiadki - powiedział we wtorek PAP rzecznik
małopolskiej policji Dariusz Nowak.

W jednym z krakowskich szpitali policjanci znaleźli 83-letnią Bronisławę J., skazaną w Austrii na 18 lat więzienia za zamordowanie sąsiadki - powiedział we wtorek PAP rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Kobieta - posiadająca polskie i austriackie obywatelstwo - była ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania. "Zatrzymana została doprowadzona do prokuratury, która wystąpi o umieszczenie kobiety w areszcie ekstradycyjnym" - powiedział PAP Nowak.

Bronisława J. została skazana za zabicie przed trzema laty sąsiadki. Ofiara zginęła uderzona ponad 30 razy w głowę "tępym narzędziem". Skazana, żeby uniknąć kary, symulowała dolegliwości sercowe i to tak skutecznie, że zwolniono ją z więzienia po odbyciu niewielkiej części kary. Jak pisze austriacki dziennik "Kurier", gdy na podstawie nowej ekspertyzy medycznej chciano z powrotem wsadzić kobietę do więzienia, okazało się, że "znikła".

Córka Bronisławy J. poinformowała policjantów, że matka udała się na ... pielgrzymkę do Rzymu. Policja przypuszczała jednak, że "najstarsza morderczyni" w Austrii ukryła się w rodzinnej Polsce. (PAP)

az/ wos/ ro/ malk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)