Notowania

prezydencja w unii
20.11.2010 10:09

Krawaty, spinki i apaszki. Eko-gadżety na prezydencję

Polska szykuje upominki na czas przewodnictwa w Unii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

Krawaty, apaszki, broszki z bursztynem lub krzemieniem pasiastym, spinki do mankietów, wyroby z ceramiki i porcelany - mają znaleźć się wśród upominków wręczanych zagranicznym delegacjom wysokiego szczebla podczas sprawowania przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej.

Polska będzie przewodniczyć UE przez sześć miesięcy, od 1 lipca 2011 r. W tym czasie w naszym kraju odbędzie się około 150 nieformalnych spotkań ministerialnych, posiedzeń grup roboczych.

Dyrektor Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Joanna Skoczek powiedziała, że wręczanie upominków ministrom, czy urzędnikom wysokiego szczebla to tradycja unijna, a Polska chce podążać wzorem innych państw, które mają już prezydencję za sobą.

_ - Staramy się, by były to rzeczy z pomysłem, kreatywne, ekologiczne, promujące polskie wzornictwo, wyprodukowane w Polsce, z polskich materiałów, a także zrobione z humorem i przymrużeniem oka. Ważne jest zachowanie bardzo wysokiej jakości wszystkich prezentów _ - podkreśliła Skoczek.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t18673.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/110;mln;euro;bedzie;kosztowac;polske;prezydencja;ue,44,0,696364.html) 110 mln euro będzie kosztować prezydencja UE

MSZ planuje, aby wśród upominków znalazła się drobna biżuteria np. broszki dla pań z charakterystycznymi dla naszego kraju kamieniami: bursztynem oraz krzemieniem pasiastym, a także spinki do mankietów dla panów.

Polska chce promować sztukę ludową; wzory nią inspirowane mają zdobić wyroby z porcelany, czy ceramiki. Oprócz tych upominków, politycy oraz urzędnicy otrzymają tradycyjne unijne prezenty, m.in. apaszki i krawaty.

Skoczek podkreśliła, że resort spraw zagranicznych przygotowując listę prezentów, zwraca uwagę przede wszystkich na ich praktyczność i użyteczność. Jak mówiła, zdarza się często, że uczestnicy różnych konferencji, czy spotkań otrzymują upominki, który nie nadają się do późniejszego użytku i zostawiają je np. w hotelach. _ - Nie chcemy, by takie sytuacje się powtarzały _ - mówiła.

Dodała, że w miarę możliwości upominki i gadżety będą produkowane z biodegradowalnych materiałów, nadających się do ponownego przetworzenia.

Na konferencje i spotkania przygotowany będzie standardowy pakiet konferencyjny, czyli długopis, notes, teczka, torba. Na wszystkich tych elementach będzie widoczne różnokolorowe logo prezydencji. Prezentacja logo prezydencji nastąpi w maju przyszłego roku, najprawdopodobniej podczas odbywającej się wówczas Nocy Muzeów.

Na upominkach nie będzie umieszczane logo prezydencji; będzie ono widoczne tylko na opakowaniach prezentów.

Skoczek nie chciała powiedzieć ile będzie kosztowało całe przedsięwzięcie, gdyż departament jest obecnie w końcowej fazie przygotowywania przetargu na produkcję upominków.

Osobno przygotowywane są gadżety, które będą rozdawane na kilka miesięcy przed polskim przewodnictwem w UE np. podczas imprez sportowych. Zastępca dyrektora Departamentu Informacji Europejskiej Anna Tuz powiedziała PAP, że ma to służyć propagowaniu wiedzy o tym, że nasz kraj będzie sprawował prezydencję.

Wśród tych gadżetów znajdą się: teczki na dokumenty i na laptopy, kubki termoizolacyjne, plecaki, torby bawełniane na zakupy, opaski pochłaniające pot na nadgarstki, długopisy, koszulki bawełniane, breloczki z mini długopisami.

Gadżety zostaną przekazane także do 17 Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej, po to, by można było promować prezydencję w całym kraju.

Według informacji umieszczonej na stronie MSZ, koszt produkcji materiałów promocyjnych ma wynieść niecałe 210 tys. zł. brutto.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t45294.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/coca-cola;i;peugeot;wespra;polska;prezydencje,164,0,686500.html) Coca-Cola i Peugeot wesprą polską prezydencję Współpraca z korporacjami obejmowałaby sześć miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t85956.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;pokaze;unii;czym;jest;sprawnosc;panstwa,136,0,685192.html) Polska pokaże Unii czym jest sprawność państwa Boni: Nasza prezydencja to będzie debata o przyszłości Wspólnoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t46507.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;bedzie;promowac;ekologie;w;ue,187,0,693435.html) Polska będzie promować ekologię w UE Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce rozdawać ekologiczne gadżety.
Tagi: prezydencja w unii, prezydencja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz