Notowania

decyzja
09.07.2009 18:35

Kroes: decyzja ws. Gdańska możliwa przed przerwą wakacyjną KE

Mam nadzieję, że pozytywna decyzja w sprawie planu restrukturyzacji Stoczni Gdańsk zostanie podjęta przed przerwą wakacyjną w Komisji Europejskiej - powiedziała w czwartek dziennikarzom unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Mam nadzieję, że pozytywna decyzja w sprawie planu restrukturyzacji Stoczni Gdańsk zostanie podjęta przed przerwą wakacyjną w Komisji Europejskiej - powiedziała w czwartek dziennikarzom unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes. *

Przypomniała, że w piątek odwiedzi gdańską stocznię. "Po rozmowach w stoczni i po konsultacjach w Komisji - jak mam nadzieję - zostanie podjęta pozytywna decyzja" - zaznaczyła.

Miesiąc temu Kroes zapowiedziała, że będzie rekomendować KE podjęcie pozytywnej decyzji ws. planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk. To oznacza, że udzielona dotychczas pomoc publiczna stoczni Gdańsk będzie uznana za legalną, stocznia nie będzie musiała jej zwracać i nie będzie ogłoszona upadłość zakładu.

Kroes pozytywnie oceniła nowego inwestora stoczni Gdynia i Szczecin. Jej zdaniem, jego plany są szansą na to, by powstało w tych zakładach wiele nowych miejsc pracy.

Inwestorem w firmie Polskie Stocznie, która będzie właścicielem majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, jest katarski fundusz QInvest. (PAP)

dol/ jzi/ bos/ jbr/

Tagi: decyzja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz