Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Król Hiszpanii pozbawiony honorowej funkcji w WWF

0
Podziel się:

Hiszpańska sekcja WWF, jednej z największych organizacji ekologicznych na świecie, dziś pozbawiła króla Juana Carlosa funkcji honorowego prezesa, którą pełnił od 44 lat.

Król Hiszpanii pozbawiony honorowej funkcji w WWF
bFfVGCQB

Hiszpańska sekcja WWF, jednej z największych organizacji ekologicznych na świecie, dziś pozbawiła króla Juana Carlosa funkcji honorowego prezesa, którą pełnił od 44 lat. Powodem było kwietniowe safari w Botswanie, podczas którego król polował na słonie.

Jedynym punktem obrad nadzwyczajnego posiedzenia zarządu WWF było wykreślenie ze statutu organizacji artykułu nr 6, na mocy którego Juan Carlos został mianowany honorowym prezesem organizacji. Wcześniej zarząd organizacji listownie skonsultował się w tej sprawie ze wszystkimi 35 tysiącami członków hiszpańskiego oddziału WWF. Na sobotnim posiedzeniu zgromadzenia organizacji w Madrycie za inicjatywą opowiedziało się 226 z 239 uczestników.

Głosy domagające się odebrania królowi honorowej prezesury pojawiły się w kwietniu, krótko po tym, jak hiszpańska prasa opublikowała zdjęcia z safari, na których król ze strzelbą w ręku pozuje na tle zabitego słonia. Wielu członków WWF odeszło wtedy z organizacji w geście sprzeciwu, podkreślając w oświadczeniu, że _ nieprzyjaciel zwierząt stoi na czele organizacji, która walczy o ich przetrwanie _.

bFfVGCQD

Następnego dnia po publikacji zdjęć przewodniczący WWF w Hiszpanii Juan Carlos del Olmo wystosował do króla oficjalny list, w którym wyraził _ gorycz i zaniepokojenie _ zaistniałą sytuacją. List podpisało ok. 50 tysięcy Hiszpanów - członków i sympatyków organizacji.

Hiszpańska sekcja WWF istnieje od 1968 roku. Za ochronę fauny i flory Półwyspu Iberyjskiego została uhonorowana m.in. prestiżową Nagrodą Księcia Asturii i Narodową Nagrodą Środowiska Naturalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Król Hiszpanii ma pecha. Kolejna operacja Król Hiszpanii Juan Carlos przeszedł drugą w ciągu dwóch tygodni operację biodra.
Dramat w Hiszpanii. Policja strzelała do manifestantów Na ulice Madrytu tej nocy wyszło około stu tysięcy mieszkańców. Protestowali przeciwko drastycznym oszczędnościom.
Będzie pomoc dla banków? Zapadła kluczowa decyzja _ Kryzys w hiszpańskim sektorze bankowym zagraża stabilności całej strefy euro _ - uważa niemiecki minister finansów.
bFfVGCRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)