Notowania

internet
10.02.2010 17:23

"Królika po berlińsku" Konopki można obejrzeć w internecie

Nominowany do Oscara film dokumentalny "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki można za darmo obejrzeć w internecie - poinformowała PAP Anna Kuziemska z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP SA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nominowany do Oscara film dokumentalny "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki można za darmo obejrzeć w internecie - poinformowała PAP Anna Kuziemska z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP SA.

Film Konopki udostępnił w środę, w całości, portal tvp.pl. Dokument jest dostępny bezpośrednio pod linkiem: http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokumentalny/historia/krolik-po-berlinsku/wideo/film-dokumentalny.

"Zależy nam, żeby dotarł on do jak najszerszego grona użytkowników" - wyjaśniła Kuziemska.

"Królik po berlińsku" - film czarno-biały, trwający 51 minut - jest projektem międzynarodowym. Ze strony polskiej jego produkcję finansowały Telewizja Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, a producenci zagraniczni to Niemcy - telewizje MDR, RBB i ARTE, a także Finlandia, Belgia i Holandia.

Konopka przedstawił w tym filmie metaforyczną, poruszającą, a zarazem pełną humoru opowieść o tysiącach dzikich królików, które przez 28 lat zamieszkiwały obszar zieleni stworzony między dwoma pasami muru berlińskiego.

"Królik po berlińsku" uzyskał nominację do tegorocznego Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Czy otrzyma prestiżową statuetkę, okaże się 7 marca, podczas 82. w historii gali Oscarów - w Teatrze Kodaka w Los Angeles.

Wśród konkurentów "Królika..." w jego kategorii są m.in. dwa dokumenty amerykańskie: "China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province" (reż. Jon Alpert i Matthew O'Neill) - o dziecięcych ofiarach trzęsienia ziemi w Chinach w 2008 r., i "Music by Prudence" (reż. Roger Ross Williams, wspólna produkcja USA i Zimbabwe) - o niepełnosprawnej śpiewaczce i autorce piosenek z Zimbabwe, która poprzez swoją muzykę chce nieść innym ludziom przekaz nadziei na dobre jutro wbrew przeciwnościom losu.(PAP)

jp/ hes/ bk/

Tagi: internet, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz