Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krótsza godzina policyjna w Egipcie

0
Podziel się:

Obowiązuje ona obecnie od północy do 6 rano. Wojskowe władze Egiptu zapewniły także, że kraj będzie przestrzegał układów międzynarodowych.

Krótsza godzina policyjna w Egipcie
(PAP/EPA)

Państwowa telewizja podała, że obowiązuje ona obecnie od północy do 6 rano. Wcześniej rozpoczynała się o 20:00. Od wczorajszego wieczoru Egiptem rządzi Najwyższa Rada Wojskowa, która przejęła władzę po ustąpieniu prezydenta Hosni Mubaraka.

Nowe wojskowe władze Egiptu oświadczyły, że istniejący rząd pozostanie u władzy do czasu sformowania nowego i że kraj będzie przestrzegał układów międzynarodowych. To oświadczenie, jak pisze Reuters, ma uspokoić Izrael i USA.

_ - Obecny rząd i gubernatorzy podejmują kierowanie sprawami do sformowania nowego rządu _ - oświadczył przedstawiciel armii generał Mohsen el-Fangari w telewizji państwowej dzień po ustąpieniu prezydenta Hosniego Mubaraka.

- _ Arabska Republika Egiptu zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich regionalnych i międzynarodowych zobowiązań i traktatów _ - powiedział generał el-Fangari. Wśród układów jest ten z roku 1979, który Egipt podpisał z Izraelem jako pierwszy kraj arabski.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t131213.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;zrezygnowal;wladze;ma;przejac;wojsko,123,0,769915.html) Mubarak zrezygnował. Władzę ma przejąć wojsko
Wojsko oznajmiło też, że _ będzie czuwać na zagwarantowaniem pokojowego przekazania władzy w ramach systemu demokratycznego, który pozwoli pochodzącej z wyboru władzy cywilnej zarządzać krajem w celu zbudowania wolnego demokratycznego państwa _. W oświadczeniu nie było wzmianki na temat tego, kiedy nowy rząd zostanie sformowany. Obecny powstał w ostatnich tygodniach władzy Mubaraka.

Władze większości krajów arabskich z zadowoleniem przyjęły wczorajsze wydarzenia w Egipcie. Zadowolenie z pokojowych zmian wyraziły w ostatnich godzinach między innymi Arabia Saudyjska i Jemen.

Z kolei w Algierii policja zablokowała kolejną w ostatnich tygodniach manifestację zwolenników reform. Po obaleniu prezydentów Tunezji i Egiptu, świat zastanawia się, czy w kolejnych krajach arabskich dojdzie do zmiany władzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t131588.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/manifestacje;i;zatrzymania;w;algierii,16,0,770576.html) Manifestacje i zatrzymania w Algierii Demonstranci, którzy skandowali antyrządowe hasła, zostali otoczeni przez setki policjantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t131542.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;nasze;swieto;urodzilismy;sie;na;nowo,214,0,770518.html) "To nasze święto, urodziliśmy się na nowo" Tysiące Egipcjan wciąż świętuje w Kairze ustąpienie prezydenta Hosniego Mubaraka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;juz;nigdy;nie;bedzie;taki;sam,126,0,770430.html) "Egipt już nigdy nie będzie taki sam" Tak prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama skomentował decyzję Hosni Mubaraka o ustąpieniu ze stanowiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)