Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamachy w iraku
14.06.2011 12:09

Krwawy zamach w Iraku. Wzięli zakładników

Co najmniej osiem osób zginęło, a 27 zostało rannych, gdy we wtorek rano napastnicy wdarli się do siedziby rady prowincji Dijala w Bakubie, 60 km na północny wschód od Bagdadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Co najmniej osiem osób zginęło, a 27 zostało rannych, gdy we wtorek rano napastnicy wdarli się do siedziby rady prowincji Dijala w Bakubie, 60 km na północny wschód od Bagdadu - poinformowała iracka policja.

Napastnicy zdetonowali przed zespołem budynków rządowych w Bakubie dwie bomby ukryte w samochodach, po czym dostali się do środka i wzięli zakładników. Słychać było strzały. Siedzibę rady prowincji Dijala otoczyły siły policyjne i wojskowe.

Agencja Associated Press informuje, powołując się na pułkownika Sabaha al-Kuziego, że interweniowali żołnierze iraccy i amerykańscy, którzy weszli do siedziby rady prowincji, zabili dwóch napastników i szukają trzeciego. Rzecznik wojsk USA w Iraku nie dysponował jeszcze informacjami na temat sytuacji w Bakubie. Różne źródła irackie podają, że napastników mogło być pięciu lub nawet dziesięciu.

Nie wyklucza się, że atak nastąpił w czasie, gdy miało się odbyć posiedzenie rady prowincji. Zostało ono jednak opóźnione, więc gdy napastnicy wdarli się do budynku, nie było tam członków rady - poinformował jeden z przedstawicieli lokalnych władz.

W prowincji Dijala wciąż aktywne są ugrupowania powiązane z Al-Kaidą i radykalne lokalne milicje. Agencje przypominają, że w marcu w podobnym ataku na siedzibę rady prowincji Salahuddin w Tikricie zginęło 58 osób. Napastnicy użyli samochodów-pułapek, pasów z materiałami wybuchowymi i granatów ręcznych, a po wtargnięciu do budynku wzięli tam zakładników. Zdaniem irackich służb bezpieczeństwa, za atakiem stali bojownicy Al-Kaidy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t132148.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samochod;eksplodowal;gdy;zmieniali;warte,212,0,823508.html) Samochód eksplodował, gdy zmieniali wartę Co najmniej 15 osób zginęło, a 25 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym na posterunek policji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t113668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iraku;znow;zamach;-;zginelo;10;osob,229,0,775141.html) W Iraku znów zamach - zginęło 10 osób Terroryści zaatakowali za pomocą samochodu-pułapki budynek sił bezpieczeństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t129583.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;krwawy;zamach;w;iraku;50;zabitych,237,0,757229.html) Kolejny krwawy zamach w Iraku. 50 zabitych W dwóch zamachach z użyciem samochodów-pułapek zginęły także kobiety i dzieci.
Tagi: zamachy w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz