Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys demograficzny w Rosji. Setki szkół zostaną zamknięte

0
Podziel się:

Od upadku ZSRR kryzys w Rosji nasila się. To pochodna jednoczesnego spadku liczby narodzin i zwiększonej śmiertelności wynikającej z pogorszenia warunków życiowych.

Kryzys demograficzny w Rosji. Setki szkół zostaną zamknięte
(skynesher/iStockphoto)
bFfJzrxh

Z powodu kryzysu demograficznego w Rosji zamkniętych zostanie ponad 700 szkół - zapowiedział w środę główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko.

_ - Przewidujemy zamknięcie 733 szkół, z czego 464 w Rosji centralnej. Rozumiecie dlaczego: nie ma dzieci _ - oświadczył Oniszczenko.

Rosja, która liczy obecnie 143 mln mieszkańców, straciła pięć mln ludzi od upadku ZSRR w 1991 roku, a badania opublikowane w ostatnich latach prognozują, że ten niekorzystny trend demograficzny jeszcze się nasili. Według raportu agencji ratingowej Standard and Poor's z 2011 roku Rosja straci jeszcze 24 mln mieszkańców do 2050 roku.

bFfJzrxj

Od upadku ZSRR kryzys demograficzny w Rosji nasila się, co jest pochodną jednoczesnego spadku liczby narodzin, jak i zwiększonej śmiertelności, wynikającej z pogorszenia warunków życiowych - wyjaśnia agencja AFP.

W ubiegłym roku dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Migracyjnej Konstantin Romodanowski ostrzegł, że według prognoz demograficznych bez napływu imigrantów liczebność ludności aktywnej zawodowo w Rosji zmniejszy się do 2025 roku o 10 milionów osób.

Czytaj więcej w Money.pl
W Polsce jest gorzej niż na Białorusi Polska zajęła 28. miejsce, przed Luksemburgiem, USA i Japonią, ale m.in. za Białorusią.
Duże miasto pustoszeje. Będą walczyli Opolszczyzna wyludnia się w szybkim tempie.
Referendum w sprawie 6-latków niepotrzebne? - _ Cała procedura musi być merytoryczna _ - twierdzi Michał Kleiber.
bFfJzrxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)