Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KSP: trzech Rumunów zatrzymanych za skimming

0
Podziel się

Trzech obywateli Rumunii, którzy wyłudzali pieniądze z warszawskich
bankomatów przy pomocy sfałszownych kart bankowych - zatrzymali stołeczni policjanci. Mężczyźni
posługiwali się w sumie 150 podrobionymi kartami i specjalną nakładką na klawiatury bankomatów.

bEiycQrV

Trzech obywateli Rumunii, którzy wyłudzali pieniądze z warszawskich bankomatów przy pomocy sfałszownych kart bankowych - zatrzymali stołeczni policjanci. Mężczyźni posługiwali się w sumie 150 podrobionymi kartami i specjalną nakładką na klawiatury bankomatów.

"Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą od kilku dni otrzymywali informacje o grupie obcokrajowców, którzy zajmowali się +skimmingiem+. Za pomocą specjalnej nakładki kopiowali dane kart kredytowych osób korzystających z bankomatów, a następnie nanosili je na czyste karty i wypłacali pieniądze z kont właścicieli" - poinformowała w poniedziałek Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodała, dwaj członkowie szajki zostali zatrzymani tuż po tym jak "wyciągnęli" pieniądze z bankomatu w Al. Jerozolimskich. "Policjanci ze śródmiejskiej +patrolówki+ zauważyli mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać a po chwili uciekać. Natychmiast rzucili się w pościg i zatrzymali uciekinierów. Wtedy wyszło na jaw, dlaczego uciekali - mieli przy sobie ok. 50 kart bankomatowych z paskiem magnetycznym bez nadruku i 1500 zł" - podkreśliła Kędzierzawska.

bEiycQrX

Kolejne podrobione karty i ponad 55 tys. euro policjanci znaleźli w pokoju hotelowym, w którym mieszkali mężczyźni. Tam zatrzymali trzeciego z nich.

"Usłyszeli zarzuty fałszowania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy z bankomatów. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Teraz ustalamy, ile pieniędzy wyłudzili i jak wiele osób oszukali" - dodała Kędzierzawska. (PAP)

pru/ pz/ mag/

bEiycQsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)