Notowania

wiadomości
18.04.2011 04:54

Kuba: Opozycja sceptyczna wobec reform komunistów

Kubańska opozycja sceptycznie przyjęła zaproponowane przez komunistyczne władze reformy. "Dziesięć kolejnych lat pod twardymi rządami Castro i jego ekipy to fatalna wiadomość dla narodu kubańskiego" - powiedział w niedzielę agencji dpa Elizardo Sanchez, jeden z czołowych kubańskich dysydentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kubańska opozycja sceptycznie przyjęła zaproponowane przez komunistyczne władze reformy. "Dziesięć kolejnych lat pod twardymi rządami Castro i jego ekipy to fatalna wiadomość dla narodu kubańskiego" - powiedział w niedzielę agencji dpa Elizardo Sanchez, jeden z czołowych kubańskich dysydentów. *

Przywódca Kuby Raul Castro zaproponował w sobotę podczas VI kongresu Komunistycznej Partii Kuby, by osoby na najwyższych stanowiskach politycznych i państwowych pozostawały na nich maksymalnie przez dwie pięcioletnie kadencje.

Krytyczny wobec reżimu ekonomista Oscar Espinosa ocenił tę propozycję jako idącą w dobrym kierunku, jednak bardzo spóźnioną. "Nie wierzę, by w dzisiejszym świecie, a zwłaszcza na Kubie, jedna partia mogła być awangardą zmian, tym bardziej że Partia Komunistyczna popełniła tak wiele błędów" - powiedział Espinosa.

Podczas otwarcia kongresu kubańskich komunistów prezydent Raul Castro powiedział, że zakończył się proces zwalniania z więzień opozycjonistów. Zgodnie z uzgodnionym z Kościołem katolickim porozumieniem, od połowy ubiegłego roku wolność odzyskało 126 więźniów politycznych, z których 114 zostało odesłanych do Hiszpanii. Elizardo Sanchez twierdzi, że w kubańskich więzieniach przebywa jeszcze 48 opozycjonistów. (PAP)

sp/

8805249

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz