Notowania

wiadomości
12.09.2011 17:38

Kujawsko-Pomorskie: 1,4 mln zł na nadwiślańskie ścieżki rowerowe

Prawie 250 km krajoznawczych ścieżek rowerowych powstanie na obu brzegach Wisły w granicach regionu kujawsko-pomorskiego. Dzięki wsparciu funduszy unijnych, warte 1,4 mln zł przedsięwzięcie zostanie ukończone w ciągu dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie 250 km krajoznawczych ścieżek rowerowych powstanie na obu brzegach Wisły w granicach regionu kujawsko-pomorskiego. Dzięki wsparciu funduszy unijnych, warte 1,4 mln zł przedsięwzięcie zostanie ukończone w ciągu dwóch lat.

"Zakole dolnej Wisły to dziesięciokilometrowy zakręt rzeki, jedno z najbardziej malowniczych i cennych przyrodniczo miejsc naszego regionu. Znajdują się tu największy w województwie kompleks lasów łęgowych, dwa rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz kilkanaście pomników przyrody; można tu również zaobserwować duże kolonie ptaków" - podkreślił Jacek Piotrowski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Rowerowy szlak turystyczny wzdłuż Wisły będzie liczył 207 kilometrów po prawej stronie rzeki i 240,5 kilometra na lewym brzegu. Na całej ich długości powstaną punkty widokowe, wiaty dla rowerów i przystanki piknikowe.

"W ramach projektu pojawią się tablice informujące o atrakcjach turystycznych. Wydamy też mapy i przewodniki promujące wiślańską trasę" - dodał Piotrowski.

Całe przedsięwzięcie kosztować będzie 1,4 mln złotych, z czego 60 procent pochodzić będzie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2013 roku.

"Nasz szlak wpisuje się w ogólnopolski projekt Wiślanej Trasy Rowerowej, połączonej z ofertą turystyczną w promieniu 25 kilometrów po obu stronach rzeki. Przedsięwzięcie jest największym projektem ponadregionalnym w kraju, obejmuje osiem województw" - zaznaczył Piotrowski.

W Kujawsko-Pomorskiem walory turystyczne i atrakcje, które znajdą się na szlaku rowerowym, wybrano po konsultacjach z samorządami nadwiślańskimi oraz organizacjami promującymi turystykę. W sumie w projekt zaangażowało się 30 miast i gmin, w tym największe ośrodki województwa; Bydgoszcz, Toruń i Włocławek. (PAP)

olz/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz