Notowania

wiadomości
24.03.2013 12:58

Kujawsko-Pomorskie: Rusza program szkolnych kół naukowych

Druga edycja samorządowego programu szkolnych kół naukowych rusza w regionie kujawsko-pomorskim. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych 800 uczniów będzie zdobywać wiedzę z nauk ścisłych i przyrodniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Druga edycja samorządowego programu szkolnych kół naukowych rusza w regionie kujawsko-pomorskim. Dzięki wsparciu z funduszy unijnych 800 uczniów będzie zdobywać wiedzę z nauk ścisłych i przyrodniczych.

"To już druga odsłona realizowanego z powodzeniem projektu, w ramach którego chcemy zainteresować naszych uczniów ścisłymi dyscyplinami wiedzy. Bogata oferta dodatkowych zajęć, atrakcyjnych pokazów i ciekawych warsztatów jest doskonałym uzupełnieniem realizowanego przez samorząd województwa programu budowy astrobaz" - ocenił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Udział w projekcie weźmie około 800 uczniów z całego regionu. Obok znanych z pierwszej edycji kół fizycznych, matematycznych i informatycznych - pojawią się tym razem także astronomiczne.

"Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w przypadku części astronomicznej także gimnazjów i podstawówek. W przedsięwzięciu bierze udział 31 szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych, głównie z obszarów wiejskich" - poinformowała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorem zajęć naukowych w zakresie matematyki, fizyki i informatyki został toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Programy przygotowanych przez nauczycieli akademickich kursów zawierają elementy wykraczające ponad podstawę programową nauczania, a zajęcia będą odbywać się nie tylko w szkołach, ale także w uczelnianych laboratoriach i pracowniach.

Najwięcej, 300 miejsc, przygotowano w nowym komponencie programu - kołach astronomicznych. Uczniowie będą na zajęciach korzystać z obserwatoriów astronomicznych, powstałych w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu projektu budowy 14 astrobaz w regionie.

"Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a poprowadzą je przeszkoleni nauczyciele. Rozpoczęcie zajęć zaplanowano na kwiecień" - zapowiedziała Krzemińska.

Projekt "Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne, Informatyczne, Astronomiczne" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego, a koszt całego przedsięwzięcia to milion złotych. (PAP)

olz/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz