Notowania

wiadomości
28.06.2011 11:17

"Larry Crowne" i "Transformers 3" od piątku w kinach

Komediodramat "Larry Crowne - Uśmiech losu" z Tomem Hanksem i Julią Roberts - pogodna opowieść o mężczyźnie, który traci pracę i układa sobie życie od nowa, oraz film science fiction "Transformers 3" trafią w piątek do polskich kin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komediodramat "Larry Crowne - Uśmiech losu" z Tomem Hanksem i Julią Roberts - pogodna opowieść o mężczyźnie, który traci pracę i układa sobie życie od nowa, oraz film science fiction "Transformers 3" trafią w piątek do polskich kin.

Wcześniej, już od środy, oglądać będzie można sequel popularnej animacji, "Auta 2". W obsadzie polskiego dubbingu są m.in. Piotr Adamczyk i Witold Pyrkosz.

"Larry'ego Crowne'a - Uśmiech losu", historię o tym, że życie w najmniej oczekiwanych momentach potrafi przynieść wielkie niespodzianki, wyreżyserował sam Tom Hanks. Aktor wystąpił także w tym filmie, u boku Julii Roberts.

Grany przez Hanksa tytułowy bohater, Larry Crowne, to "zwykły miły facet", od lat zatrudniony w tej samej firmie, prowadzący uporządkowane życie. Pewnego dnia wszystko się zmienia - Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od nowa.

Pierwszymi krokami na nowej drodze są dla mężczyzny nauka jazdy na skuterze i powrót na studia - zgodnie z zasadą, że "na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno". Na kursie Larry poznaje uroczą nauczycielkę, Mercedes (Roberts). Okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość.

Film jest produkcją amerykańską. Hanks wyreżyserował go na podstawie własnego scenariusza, napisanego wspólnie z kanadyjską aktorką Nią Vardalos (znaną z głównej roli w komedii "Moje wielkie greckie wesele").

"Transformers 3" ("Transformers: The Dark of the Moon", w technologii 3D), kolejną część sagi o robotach, łączącej cechy kina akcji i science fiction, wyreżyserował Amerykanin Michael Bay ("Bad Boys", "Armageddon", "Pearl Harbor"), twórca poprzednich filmów z serii: "Transformers" (2007) i "Transformers: Zemsta upadłych" (2009).

W obsadzie "Transformers 3" są m.in.: Shia LaBeouf, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rosie Huntington-Whiteley oraz John Malkovich, John Turturro, Frances McDormand i Patrick Dempsey.

Tytułowe Transformery to zaawansowane technicznie roboty, zamieszkujące planetę Cybertorn, które posiadają zdolność transformacji - przekształcania swoich "ciał" w inne formy, np. w pojazdy. Roboty dzielą się na dwie walczące ze sobą frakcje: Autoboty i Decepticony.

W kolejnej odsłonie filmowej historii stawką jest przewaga militarna w przestrzeni kosmicznej. Autoboty dowiadują się o statku kosmicznym z planety Cybertron, ukrytym na Księżycu. Chcą dotrzeć do niego przed Decepticonami. Poznanie sekretów statku może wpłynąć na wynik ostatecznej bitwy między Transformerami.

Od piątku w polskich kinach będzie można oglądać także rumuński dramat obyczajowy "Wtorek, po świętach" (2010, reż. Radu Muntean), intymną historię małżeństwa u progu rozpadu. Bohater, Paul, przykładny mąż i dobry ojciec - jednocześnie człowiek zagubiony w życiu, które okazało się inne od młodzieńczych wyobrażeń - zdradza żonę z młodą Ralucą, ponieważ żywi przekonanie, że znalazł kobietę, dzięki której odzyska utraconą młodość.

Wcześniej, w środę 29 czerwca, na ekrany w Polsce trafi amerykańska animacja "Auta 2" (reż. John Lasseter i Brad Lewis). Jej głównym bohaterem jest samochód Zygzak McQueen, który trzy razy wygrał wyścig Piston Cup Championship w Kalifornii. Zygzak nadal mieszka w Radiator Springs (Chłodnicy Górskiej) przy autostradzie 66, przyjaźni się ze Złomkiem i pozostałymi autami.

Nowa przygoda rozpoczyna się, gdy Zygzak otrzymuje propozycję udziału w Grand Prix, gdzie ma zostać wyłoniony najszybszy samochód świata. Zawody odbywają się w Japonii i kilku krajach Europy. W podróży towarzyszy Zygzakowi wierny przyjaciel Złomek, który zostaje przypadkowo uznany za amerykańskiego tajnego agenta, a następnie, razem z pewnym brytyjskim szpiegiem, wpada na trop spisku związanego z wyścigami.

W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli m.in.: Owen Wilson i Michael Caine. W wersji z polskim dubbingiem publiczność usłyszy m.in. Piotra Adamczyka, Witolda Pyrkosza i Piotra Fronczewskiego.(PAP)

jp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz