Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ławrow: Punkt zwrotny w relacjach z Polską

0
Podziel się

Szef MSZ Rosji podkreśla rolę wspólnego przeżywania tragedii pod Smoleńskiem.

Ławrow: Punkt zwrotny w relacjach z Polską
(ec.europa.eu)
bDzGqZZx

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, uważa, że przeżywanie tragedii pod Smoleńskiem w Rosji i w Polsce stanie się punktem zwrotnym w przezwyciężeniu wspólnej tragicznej przeszłości.

_ - Pełne głębokiej symboliki jest to, co dzieje się w stosunkach między Rosją a Polską _ - ocenia Ławrow.

_ - Wspólne przeżywanie przez dwa narody tragedii pod Smoleńskiem stanie się punktem zwrotnym w przezwyciężeniu wspólnej tragicznej przeszłości, będzie wkładem w tworzenie prawdziwie Wielkiej Europy, która jest nie do pomyślenia poza normalnym ludzkim wymiarem stosunków między państwami i narodami _ - powiedział w swym wystąpieniu.

bDzGqZZz

Ławrow, który w czwartek odpowiadał także na pytania w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, przypomniał oopublikowaniu w przeddzień w internecie dokumentów o Katyniu._ Konkretnym krokiem _ nazwał plany rychłego przekazania Polsce przez władze rosyjskie _ kolejnych dokumentów po tych, które już wcześniej zostały przekazane _.

_ - Tym, co jeszcze można zrobić w naszych stosunkach, jest realizacja tego, co uzgadniali nasi liderzy w ostatnim czasie, w tym tworzenie wspólnych ośrodków pamięci w Rosji i Polsce o wszystkich, co zginęli po obu stronach w nieprostych zdarzeniach między naszymi krajami _ - powiedział Ławrow.

ZOBACZ TAKŻE:

bDzGraaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)