Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lech Kaczyński o wizycie w Katyniu: lepiej, by prezydent i premier byli razem

0
Podziel się

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek, że byłoby lepiej, gdyby
prezydent i premier wzięli wspólnie udział w uroczystościach w Katyniu. L.Kaczyński, który uda się
do Katynia 10 kwietnia zapewnił, że nie jedzie tam, by zaogniać stosunki z Rosją.

bEhCqrEB

Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek, że byłoby lepiej, gdyby prezydent i premier wzięli wspólnie udział w uroczystościach w Katyniu. L.Kaczyński, który uda się do Katynia 10 kwietnia zapewnił, że nie jedzie tam, by zaogniać stosunki z Rosją.

Premier Donald Tusk udaje się na rocznicowe uroczystości do Katynia 7 kwietnia, spotka się tam z premierem Rosji Władimirem Putinem. Prezydent będzie 10 kwietnia przewodniczył w Katyniu obchodom organizowanym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

"Ja myślę, że byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera, ale jeżeli jest to niemożliwe, to ja jadę w dniu, w którym będą podstawowe uroczystości, a to jest 10 kwietnia" - powiedział w czwartek dziennikarzom prezydent Lech Kaczyński. Jak dodał, "jest oczywistością, że prezydent musi tam być".

bEhCqrED

L.Kaczyński podkreślił, że prawda o Katyniu "powinna być szerzej znana w Europie". Zapewnił jednocześnie, że nie jedzie tam "zaogniać stosunków z Rosją", ale - jak oświadczył - będzie tam, "aby uczcić pamięć ofiar".

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski mówił w czwartek, że premier Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia na zaproszenie Putina, tego dnia dojdzie do spotkania obu premierów i dyskusji na temat spraw bieżących. Zapewnił, że w polskiej delegacji na 7 kwietnia - jeśli będzie wyrażona taka wola - wezmą udział też przedstawiciele Rodzin Katyńskich. (PAP)

hgt/ eaw/ la/ gma/

bEhCqrFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)