Notowania

wiadomości
14.06.2011 03:19

Legarde i Carstens na liście kandydatów na szefa MFW

# dochodzi oficjalne potwierdzenie przez MFW listy kandydatów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi oficjalne potwierdzenie przez MFW listy kandydatów #

14.06. Waszyngton (PAP/Reuters, dpa) - Rada wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego zdecydowała w poniedziałek wieczorem, że o stanowisko dyrektora zarządzającego MFW ubiegać się będą minister finansów Francji Christine Lagarde i szef banku centralnego Meksyku Agustin Carstens.

MFW potwierdził w oficjalnym komunikacie, że Lagarde i Carstens znaleźli się na liście kandydatów na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W najbliższym czasie rada wykonawcza MFW - jak wynika z komunikatu - spotka się z kandydatami i jeszcze przed końcem czerwca podejmie decyzję, który z nich zostanie nowym szefem zarządzającym MFW.

W komunikacie nic nie wspomniano o prezesie banku centralnego Izraela, który także ubiegał się o to stanowisko. 67-letni Stanley Fischer, posiadający podwójne, amerykańsko-izraelskie obywatelstwo - według agencji Reutera - odpadł z rywalizacji, bo przekroczył limit wieku wymagany na stanowisko dyrektora zarządzającego MFW. Przyjęło się, że kandydat na szefa Funduszu powinien być co najmniej dwa lata młodszy.

Nowy szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego obejmie stanowisko 30 czerwca. Do niedawna funkcję tę sprawował Francuz Dominique Strauss-Kahn, który jednak podał się do dymisji po tym, jak został aresztowany i oskarżony o przestępstwo seksualne. (PAP)

9195424 9195538

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz