Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leszkiewicz: kilkunastu inwestorów obejrzało stocznie

0
Podziel się:

Kilkunastu inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, obejrzało od
początku października części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie - powiedział we wtorek PAP
wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Kilkunastu inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, obejrzało od początku października części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie - powiedział we wtorek PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Po nieudanej sprzedaży głównych aktywów obu stoczni, rząd organizuje nowy przetarg. Majątek gdyńskiego zakładu zostanie wystawiony 26 listopada w 11 przetargach, a stoczni w Szczecinie dzień później - w siedmiu.

Wiceminister skarbu podkreślił w rozmowie z PAP, że inwestorzy będą mieli czas do 18 listopada na wpłacenie wadium oraz składanie oświadczeń rejestracyjnych, uprawniających do udziału w przetargach. "Kto ostatecznie weźmie udział w licytacji, dowiemy się 26 i 27 listopada" - powiedział.

Zaznaczył, że od początku października do 18 listopada inwestorzy mogą oglądać aktywa obu stoczni. "Niektórzy z nich oglądają wszystkie części stoczniowego majątku, ale większość z nich koncentruje się na poszczególnych aktywach. Jednak na tej podstawie nie należy wyciągać wniosków, ilu jest chętnych na zakup tych aktywów" - podkreślił Leszkiewicz.

W maju katarski Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights wylicytował główne części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Inwestor, choć wpłacił wadium w wysokości 8 mln euro, nie zapłacił jednak całości pieniędzy. Później nad przejęciem aktywów stoczni zastanawiała się katarska rządowa agencja Qatar Investment Authority, ale ostatecznie wycofała się z inwestycji.

Według materiałów CBA, cytowanych przez media, w procesie sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie mogło dojść do nieprawidłowości, a urzędnicy Agencji Rozwoju Przemysłu i resortu skarbu mieli czynić wszystko, by przetarg na stocznie wygrał katarski fundusz. Szef resortu skarbu Aleksander Grad zapewniał, że od samego początku proces sprzedaży majątku stoczni osłaniały służby - ABW, agencja wywiadu, kontrwywiadu i CBA.

Sprawę domniemanych nieprawidłowości przy sprzedaży majątku stoczni bada Prokuratura Okręgowa w Warszawie. (PAP)

dol/ bos/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)