Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liban: 9 osób nie żyje, 35 zaginęło po zatonięciu statku

0
Podziel się:

#
Zaktualizowana liczba ofiar
#

# Zaktualizowana liczba ofiar #

18.12. Trypolis (PAP/AP) - Co najmniej dziewięć osób poniosło śmierć, a 35 innych jest nadal zaginionych w rezultacie czwartkowego zatonięcia frachtowca bandery panamskiej u wybrzeży Libanu - poinformował w piątek wyższy oficer armii libańskiej, który zastrzegł sobie anonimowość.

Dodał, że z liczącej łącznie 83 osoby załogi uratowano dotąd 35 rozbitków. Wyłowiono też ciała dziewięciu ofiar.

Statek wiózł owce i inne zwierzęta hodowlane z Urugwaju do Syrii. Wywrócił się i poszedł na dno w czwartek po południu w silnym deszczu w odległości około 17 kilometrów od libańskiego portu Trypolis. Jak poinformował rzecznik ONZ-owskich sił pokojowych w Libanie (UNIFIL) Andrea Tenenti, frachtowiec nosił nazwę "Danny F II".

Według oficjalnej libańskiej agencji prasowej National News Agency, załogę statku tworzyli obywatele Wielkiej Brytanii, Australii, Rosji, Libanu, Syrii, Pakistanu, Filipin i Urugwaju.

Radca polityczny ambasady brytyjskiej w Libanie Nicola Dazies potwierdziła, że na statku było dwóch Brytyjczyków. Ich los nie jest na razie znany.

Akwen, gdzie wydarzyła się katastrofa, jest nadal przeszukiwany mimo wysokich fal. W akcji ratunkowej uczestniczą: libańska marynarka wojenna, siły ONZ, dwa statki cywilne i dwa brytyjskie śmigłowce z Cypru.(PAP)

dmi/ kar/

5342092

zregl sobie aninimowość. ayek wyzofcer armi liba nkdsejj, kt rb zaszteg k osbie abinimwowość.

Do tej pory udało się uratować 38 członków załogi spośród 82 osób na pokładzie. Wśród ofiar śmiertelnych jest brytyjski kapitan statku "Danny F II", który płynął z Urugwaju do Syrii.

W akcji ratowniczej uczestniczy dziewięć łodzi libańskich z załogą medyczną i trzy jednostki oenzetowskich sił UNIFIL - podały władze portowe.

Członkowie załogi statku przewożącego bydło pochodzili z W. Brytanii, Australii, Rosji, Libanu, Syrii, Pakistanu, Filipin i Urugwaju.

W czwartek nad Libanem przeszły gwałtowne burze, które spowodowały duże szkody i podtopienia. (PAP)

ksaj/ ap/

5339481 5339424

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)