Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Rozbił się samolot USA, obaj piloci bezpieczni

0
Podziel się

Amerykański samolot myśliwski F-15E rozbił się w Libii w nocy z
poniedziałku na wtorek. Obaj członkowie załogi są bezpieczni - poinformowała amerykańska armia.

bEgZEKHV

Amerykański samolot myśliwski F-15E rozbił się w Libii w nocy z poniedziałku na wtorek. Obaj członkowie załogi są bezpieczni - poinformowała amerykańska armia.

Wcześniej rzecznik dowództwa amerykańskich wojsk w Afryce informował, że jeden z członków załogi został uratowany, a poszukiwania drugiego trwają. Według agencji Associated Press obaj piloci katapultowali się na dużej wysokości i wtedy się rozdzielili. Odnieśli niegroźne obrażenia.

Maszyna rozbiła się prawdopodobnie z powodu usterki mechanicznej, a nie wrogiego ostrzału. Rzecznik nie chciał powiedzieć, gdzie dokładnie doszło do wypadku.

bEgZEKHX

O tym, że amerykański samolot wojskowy rozbił się w Libii poinformował na swojej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Gazeta pisała, że jeden z pilotów został uratowany przez powstańców.

"Właśnie znalazłem na polu rozbity amerykański samolot. Prawdopodobnie spadł z powodu usterki mechanicznej - napisał na swoim mikroblogu korespondent gazety Rob Crilly. - Spadł późno w nocy. Załoga jest prawdopodobnie bezpieczna".

Siły zachodnie z poniedziałku na wtorek trzecią noc z rzędu prowadziły w Libii bombardowania mające na celu wymuszenie przestrzeganie uchwalonej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ strefy zakazu lotów i ochronę ludności cywilnej przed siłami rządzącego krajem od ponad 40 lat Muammara Kadafiego. (PAP)

keb/ ro/

bEgZEKId

8612169

bEgZEKIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)