Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w libii
01.05.2011 07:52

Libia: Syn Kaddafiego zginął w nalocie NATO

Saif al-Arab Kaddafi był najmłodszym synem dyktatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*W ataku, jakiego dokonały w nocy na Trypolis samoloty NATO, zginął najmłodszy syn Muammara Kadafiego, Saif al-Arab Kadafi. Dyktator przeżył bombardowanie - poinformowały libijskie władze. *

aktualizacja: 9:55

Rzecznik libijskiego rządu poinformował w telewizji państwowej, że w dom, w którym znajdował się Muammar Kaddafi z rodziną, uderzyły co najmniej trzy rakiety. W ataku zginął najmłodszy syn libijskiego przywódcy, 29-letni Saif al-Arab Kadafi. Zginęło także trzech wnuków Muammara Kaddafiego. On sam i jego żona nie ucierpieli. - _ To był cywil i student, który uczył się także w Niemczech _ - powiedział o Saifie Kadafim Mussa Ibrahim.

Rzecznik dodał, że celem bombardowania było zabicie Muammara Kaddafiego. Ostro potępił atak jako złamanie międzynarodowego prawa. - _ Libijski naród przygotowany jest na dalszą walkę i śmierć _ - zapewnił Mussa Ibrahim.

Zarzucił on NATO i zachodnim rządom, że nie są w ogóle zainteresowane rokowaniami pokojowymi, lecz jedynie przejęciem libijskiej ropy naftowej. Wczoraj - przypomniał - NATO odrzuciło złożoną przez przywódcę Libii ofertę negocjacji pokojowych. Libijska telewizja pokazuje zdjęcia setek ludzi, którzy na ulicach Trypolisu demonstrują swe poparcie dla Muammara Kaddafiego.

Śmierć najmłodszego syna libijskiego dyktatora wywołała natomiast euforię w obozie powstańców w Bengazi. Bojownicy wznosili radosne okrzyki i strzelali w powietrze. - _ Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w wyniku ataku NATO Kaddafi stracił swego syna _ - powiedział pułkownik Ahmed Omar Bani, przedstawiciel władz powstańczych.

Saif al-Arab Kaddafi był postacią mało znaną. Agencja dpa pisze, że studiował w Monachium, gdzie głównie zwracał uwagę policji swym głośnym ferrari i bijatykami w ekskluzywnych dyskotekach.

Nie wykluczone, że to jest już drugi syn Muammara Kaddafiego, który stracił życie od czasu wybuchu powstania. Według powstańców, wcześniej, w ataku samolotu bezzałogowego, który spadł na obiekty wojskowe w Trypolisie, zginął Chamis Kaddafi. Libijskie władze zaprzeczają jednak temu.

NATO potwierdza atak, ale nie smierć

W specjalnym komunikacie, kanadyjski generał Charles Bouchard, dowodzący operacją w Libii, potwierdził, że samoloty NATO zaatakowały obiekty rządowe i wojskowe w Trypolisie, ale nie mógł potwierdzić podanej przez libijskie władze informacji, że w atakach tych zginął najmłodszy syn Kadafiego, 29-letni Seif al-Arab Kadafi.

Generał Bouchard zaprzeczył twierdzeniu libijskich władz, by Kadafi i jego najbliżsi byli celami ataków NATO. _ - Cele Sojuszu Północnoatlatyckiego mają charakter wojskowy, a nie indywidualny _ - zapewnił Bouchard. Wyraził jednocześnie ubolewanie z powodu ewentualnych ofiar wśród ludności cywilnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t138286.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;wiadomo;ile;ofiar;pochlonela;wojna;w;libii,7,0,819207.html) Już wiadomo, ile ofiar pochłonęła wojna w Libii Liczbę zabitych szacuje ambasador USA w tym kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t138046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;celuje;w;kwatery;kaddafiego;wiecej;nalotow,48,0,818480.html) NATO celuje w kwatery Kaddafiego. Więcej nalotów Rząd USA zgodził się na prowadzenie przez amerykańskie firmy interesów naftowych z libijskimi powstańcami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t137834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ban;ki;mun;wzywa;kaddafiego;nie;zabijajcie,249,0,816633.html) Ban Ki Mun wzywa Kaddafiego: Nie zabijajcie Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał w czwartek władze Libii, by _ zaprzestały walczenia i zaprzestały zabijania ludzi _.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz