Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liga Arabska:kraje arabskie powinny przemyśleć sytuację w Tunezji

0
Podziel się:

Szajch (PAP/Reuters) - Kraje arabskie powinny wyciągnąć wnioski z sytuacji w
Tunezji, gdzie gwałtowne protesty doprowadziły do ustąpienia i ucieczki tunezyjskiego prezydenta
Zina el-Abidina Ben Alego - powiedział w poniedziałek sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Musa.

Szajch (PAP/Reuters) - Kraje arabskie powinny wyciągnąć wnioski z sytuacji w Tunezji, gdzie gwałtowne protesty doprowadziły do ustąpienia i ucieczki tunezyjskiego prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego - powiedział w poniedziałek sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Musa.

"Musimy uważnie śledzić to, co dzieje się w Tunezji. I mamy nadzieję, że tamtejsi obywatele w końcu utworzą system, jakiego chcą. Oczywiście to, co wydarzyło się w Tunezji, jest dla nas lekcją i ważnym komunikatem" - oświadczył Musa.

Przedstawiciel Ligi Arabskiej rozmawiał z dziennikarzami w egipskim kurorcie Szarm asz-Szajch przy okazji szczytu gospodarczego państw arabskich.

W trwających od grudnia antyrządowych zamieszkach przeciw biedzie, bezrobociu i złym warunkom życia zginęło w Tunezji kilkadziesiąt osób. Gwałtowne protesty wybuchły po śmierci 26-letniego Tunezyjczyka, który podpalił się po odebraniu mu wózka z warzywami i owocami przez policję, ponieważ nie miał licencji na ich sprzedaż.

Musa w swojej wypowiedzi nie nawiązał do konkretnych problemów, które spowodowały zamieszki w Tunezji. Ocenił natomiast, że "społeczeństwa arabskie mają wiele elementów wspólnych, więc nie możemy rozpatrywać Tunezji jako odizolowanego przypadku".

Reuter zauważa, że kraje arabskie albo powstrzymały się od komentarzy na temat sytuacji w Tunezji, albo wypowiadały się bardzo oszczędnie. Tymczasem w poniedziałek w Mauretanii i Egipcie doszło do dwóch przypadków podpalenia się przez mężczyzn protestujących przeciwko sytuacji politycznej i niskim standardom życia. (PAP)

ksaj/ mc/

8109786 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)