Notowania

wiadomości
06.02.2013 16:23

Linie Emirates zainaugurowały rejsy do Warszawy

Samolot linii Emirates wylądował w środę na warszawskim Lotnisku Chopina, inaugurując codzienne loty tego przewoźnika na trasie Zjednoczone Emiraty Arabskie - Polska. Warszawa jest 129. kierunkiem w siatce połączeń Emirates.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Samolot linii Emirates wylądował w środę na warszawskim Lotnisku Chopina, inaugurując codzienne loty tego przewoźnika na trasie Zjednoczone Emiraty Arabskie - Polska. Warszawa jest 129. kierunkiem w siatce połączeń Emirates. *

Na pokładzie samolotu typu Airbus A320-200 z Dubaju przyleciały do Warszawy 130 osoby, w tym przedstawiciele grupy i linii Emirates oraz ważnych instytucji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej. Linia będzie pierwszym przewoźnikiem latającym do Warszawy, który oprócz klasy biznes i ekonomicznej zaoferuje pasażerom podróż najbardziej luksusową, czyli pierwszą klasą.

"Dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny nie tylko dla Emirates, ale również dla Polski. Dzięki naszemu połączeniu turyści, biznesmeni oraz handlowcy z krajów Afryki Wschodniej, Azji i Bliskiego Wschodu uzyskają łatwy i bezpośredni dostęp do tutejszego rynku" - powiedział cytowany w komunikacie prezes i dyrektor generalny linii oraz Grupy Emirates Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum. Dodał, że Warszawa odgrywa bardzo ważną rolę w strategii rozwoju linii.

Dyrektor Lotniska Chopina Michał Marzec powiedział, że obecność Emirates na warszawskim lotnisku jest "wyrazem uznania dla wysokiego standardu obsługi pasażera w porcie i zwiększa jego znaczenie, jako regionalnego hubu przesiadkowego". "Dla pasażerów z Polski i Europy Środkowej uruchomienie bezpośredniego połączenia z Dubajem daje nowe, szerokie możliwości podróżowania po świecie. Dzięki niemu loty z Polski do Azji, Australii, Afryki czy Ameryki Południowej będą znacznie bardziej dostępne i krótsze nawet o kilkanaście godzin" - dodał.

Jak podano w komunikacie, w uzupełnieniu do przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferować będzie 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo w lukach bagażowych maszyn wykonujących rejsy. Przewoźnik przewiduje, że połączenie to przyczyni się do rozwoju handlu pomiędzy Polską i pozostałymi państwami, które są w siatce połączeń Emirates.

W środę premier Donald Tusk spotkał się z ministrem gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich sułtanem bin Saeedem Al Mansourim, który przyleciał z Dubaju do Warszawy pierwszym rejsowym lotem linii Emirates. Obaj politycy rozmawiali o dalszych perspektywach współpracy gospodarczej w dziedzinie energetyki i rolnictwa.

Jak przypomniało w środę Centrum Informacyjne Rządu, otwarcie bezpośredniego połączenia między oboma państwami było jednym z tematów rozmów premiera Tuska w czasie jego wizyty na Półwyspie Arabskim w kwietniu 2012 roku.

W czasie trzydniowej wizyty w Polsce minister gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotka się jeszcze m.in. z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim oraz ministrem transportu Sławomirem Nowakiem. W środę przewidziano posiedzenie Polsko-Emirackiej Wspólnej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, a w czwartek odbędzie się Polsko-Emirackie Forum Biznesu.

Emirates ogłosiły w ubiegłym tygodniu uruchomienie połączenia z lotniskiem Haneda w Tokio od 3 czerwca 2013 roku. Od 1 marca 2013 r. linia planuje rozpocząć loty do Algieru, stolicy Algierii.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln pasażerów. (PAP)

aop/ mki/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz