Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa i Polska chcą szybkiej kolei

0
Podziel się

Polska poparła inicjatywę Litwy usprawnienia pasażerskiego ruchu kolejowego od
Petersburga do Berlina poprzez Tallin, Wilno i Warszawę - poinformował PAP w czwartek goszczący z
wizytą na Litwie wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt.

bEiTfccB

Polska poparła inicjatywę Litwy usprawnienia pasażerskiego ruchu kolejowego od Petersburga do Berlina poprzez Tallin, Wilno i Warszawę - poinformował PAP w czwartek goszczący z wizytą na Litwie wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt.

"Poparliśmy inicjatywę Litwy i w najbliższym czasie zostanie powołana międzynarodowa grupa robocza, zadaniem której będzie wypracowanie mechanizmu usprawnienia ruchu pasażerskiego" - powiedział Juliusz Engelhardt po spotkaniu z litewskim wiceministrem transportu i łączności Arunasem Sztarasem.

Szybkie pociągi będą kursowały korytarzem transeuropejskiej kolei Rail Baltica, do budowy którego już przystąpiono.

bEiTfccD

Wiceminister Engelhardt zaznaczył, że "daty uruchomienia szybkiego pociągu na razie nie da się określić, jest to proces wieloletni".

Litwie bardzo zależy na jak najszybszym zrealizowaniu projektu Rail Baltica. Litewski rząd uznał ten projekt za priorytetowy dla kraju. Ma to ułatwić pozyskiwanie koniecznych inwestycji i przyspieszyć realizację prac.

Projekt budowy transeuropejskiego korytarza kolejowego wspiera Komisja Europejska. KE sfinansuje realizację tego projektu w około 80 proc.

Aleksandra Akińczo (PAP)

bEiTfccJ

mki/ jra/

bEiTfcde
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)