Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Anca Damian laureatką Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu"

0
Podziel się

Rumunka Anca Damian zdobyła w Łodzi Grand Prix 22. Festiwalu Mediów "Człowiek w
zagrożeniu". Statuetkę Białej Kobry i ufundowaną przez prezydenta Łodzi nagrodę finansową laureatka
festiwalu otrzymała za film "Droga na drugą stronę".

bCZAydzF

Rumunka Anca Damian zdobyła w Łodzi Grand Prix 22. Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu". Statuetkę Białej Kobry i ufundowaną przez prezydenta Łodzi nagrodę finansową laureatka festiwalu otrzymała za film "Droga na drugą stronę".

Ten pełnometrażowy animowany film dokumentalny nakręcony przy użyciu mieszanych technik animacji opowiada historię jej rodaka, który w Polsce był podejrzany o kradzież. 33-letni Rumun nie przyznał się do winy; trafił do aresztu. Przez kilka miesięcy próbował udowodnić swoją niewinność, ale nikt go nie słuchał. W tym czasie rozpoczął strajk głodowy, który zakończył się jego śmiercią.

Łódzki festiwal, który zakończył się w sobotę, to przeglądów filmów dokumentalnych opowiadających o kondycji współczesnego człowieka, zagrożeniach i niepokojach - zarówno społecznych, jak i indywidualnych. Prezentuje twórczość filmową, telewizyjną, wideo - profesjonalną i amatorską.

bCZAydzH

W tym roku w konkursie wystartowało 40 filmów o różnej tematyce. Oceniało je jury, w którym zasiadali: Grażyna Kędzielawska, Jerzy Armata, Andrzej Kawala, Zygmunt Skonieczny i Mateusz Werner.

Głównym organizatorem festiwalu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" organizowany jest w Łodzi od 1990 roku. Wśród jego laureatów są m.in. Jacek Bławut, Paweł Łoziński, Maciej Drygas, Beata Januchta, Ewa Straburzyńska, Marcin Koszałka i Marta Minorowicz. (PAP)

jaw/ gma/

bCZAydAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)