Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: III Salon Ciekawej Książki od piątku

0
Podziel się:

Ponad 50 stoisk wydawniczych, salonik antykwaryczny, spotkania z autorami
książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych, konferencje naukowe - to niektóre z atrakcji III Salonu
Ciekawej Książki, który od piątku odbywać się będzie w Łodzi.

Ponad 50 stoisk wydawniczych, salonik antykwaryczny, spotkania z autorami książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych, konferencje naukowe - to niektóre z atrakcji III Salonu Ciekawej Książki, który od piątku odbywać się będzie w Łodzi.

W tym roku w Łodzi swoją ofertę zaprezentuje ponad 50 wystawców. W ich gronie pojawią się największe firmy z branży wydawniczej. Dużą grupę stanowić będą wydawnictwa z ofertą dla dzieci. Po raz kolejny imprezie towarzyszyć będzie salonik antykwaryczny. Wśród imprez towarzyszących znajdą się m.in. spotkania autorskie, panele dyskusyjne, prezentacje oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz rodziców.

Pierwszego dnia targów odbędzie się konferencja podsumowująca wydarzenia, które odbyły się w województwie łódzkim w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Tego samego dnia Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przeprowadzi szkolenie dla bibliotekarzy dotyczące wykorzystania internetu do katalogowania i klasyfikowania zbiorów bibliotecznych. Odbędzie się również panel dyskusyjny na temat możliwości wykorzystania obrazowej książki edukacyjnej.

Podczas targów zwiedzający będą mieli okazję spotkać się ze znanymi pisarzami, ilustratorami książek oraz uzyskać autograf. W Łodzi pojawią się m.in.: Mateusz Marczewski, Mariusz Czubaj, Andrzej Swat, Jacek Indelak, Paweł Wakuła, Kalina Jerzykowska, Agnieszka Tyszka czy Waldemar Wolański. W sobotę będzie dominowała tematyka kryminalna dzięki blokowi spotkań przygotowanych przez portal "Zbrodnia w bibliotece".

Uniwersytet Łódzki przygotował cykl paneli poświęconych: mitom narodowym i ich roli w kreowaniu polityki na przykładzie państw byłej Jugosławii, twórczości Wojciecha Jerzego Hasa, Jana Jakuba Kolskiego, Filipa Bajona i Anny Jadowskiej.

W trakcie trwania imprezy będzie też można zobaczyć: wystawę poświęconą polskiej ilustratorce Krystynie Lipko-Sztarbałło, ekspozycję niemieckojęzycznych książek dla dzieci i młodzieży oraz wystawę "Bałkany/Impresje", na którą składa się zbiór fotografii studentów i absolwentów katedry fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi.

Podczas warsztatów dla dzieci, ich uczestnicy dowiedzą się m.in. co może oznaczać pytanie "Dokąd iść?", czym jest mapa i po co towarzyszy człowiekowi?, jakie wskazówki może kryć wyklejka książki?. W trakcie gier i zabaw inspirowanych wierszem Jana Brzechwy "Na straganie" dowiedzą się o zdrowym żywieniu. Teatr Małe Mi zaprezentuje spektakl "Tuwim JULEK - PARA buch, FRAZY w ruch!!!". Stowarzyszenie "Studio Integracji" oraz Krzysztof Cwynar przygotowali słowno-muzyczny program "Maluśkiewicz, po co Ci wieloryb" inspirowany wierszem Tuwima - "Maluśkiewicz i Wieloryb".

Najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w spotkaniu z bohaterami książki "Penny z Piekła Rodem". W programie przewidziano czytanie jej fragmentów oraz tworzenie własnych historii inspirowanych przygodami bohaterów.

W trakcie trwania Salonu, dyrektorce programowej Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom Elżbiecie Olszewskiej, wręczony zostanie Order Uśmiechu, który przyznany został na wniosek dzieci z Domów Dziecka z Łodzi i Zamościa. Laureatka jest m.in. współautorką książek "Z dzieckiem w świat wartości" oraz "Wychowanie przez czytanie".

Organizatorzy imprezy, którymi są Międzynarodowe Targi Łódzkie, zwracają uwagę, że w tym roku Salon, który potrwa do niedzieli 1 grudnia, zagości w nowym miejscu - Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ulicy Piotrkowskiej 282. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie www.salonciekawejksiazki.pl. (PAP)

jaw/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)