Notowania

wiadomości
04.06.2012 09:36

Łódź: Nie ma porozumienia pomiędzy miastem a spółką PKS Łódź

Nadal nie ma porozumienia pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi a spółką PKS Łódź w sprawie tymczasowego dworca autobusowego. Miasto chce m.in. przekazać ten teren wykonawcy budowy dworca kolejowego Łódź Fabryczna, który ma prowadzić tam prace rozbiórkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nadal nie ma porozumienia pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi a spółką PKS Łódź w sprawie tymczasowego dworca autobusowego. Miasto chce m.in. przekazać ten teren wykonawcy budowy dworca kolejowego Łódź Fabryczna, który ma prowadzić tam prace rozbiórkowe.

Tymczasem PKS Łódź informuje, że nie ma żadnego terminu co do opuszczenia dworca.

Jak powiedział w poniedziałek rano w rozmowie z mediami dyrektor ZDiT Grzegorz Nita, PKS miał prawo użytkować dworzec do 2 lipca, chyba że wykonawca wystąpi o ten teren wcześniej. I tak też się stało. Według Nity miasto wezwało PKS do wydania terenu, ale spółka tego nie zrobiła.

"PKS zaproponował porozumienie, z którego miało wynikać, że tym terminem będzie 3 czerwca. Nie doszło jednak do porozumienia, ale nie z naszej winy. Dłużej nie możemy czekać, bo budowa dworca kolejowego Łódź Fabryczna to zbyt ważna dla miasta inwestycja, warta prawie 2 mld zł" - mówił Nita. Dodał, że w związku z "działaniami PKS" jeszcze w poniedziałek miasto wystąpi do sądu o odebranie terenu spółce.

Władze PKS Łódź nie chcą rozmawiać z mediami na ten temat.

W niedzielę Zarząd Dróg i Transportu zapowiedział zmianę organizacji ruchu w rejonie dworca autobusowego. Drogowcy zapowiedzieli, że częściowo nie będą przejezdne ulice Knychalskiego i Węglowa, które były drogami dojazdowymi do niego. Tymczasem PKS w nocy z niedzieli na poniedziałek wyrwał kilka przęseł ogrodzenia na ul. Składowej i autobusy wjeżdżają na dworzec przez dziurę w płocie. W informacji PKS powiedziano, że "na razie autobusy odjeżdżają planowo i nie ma żadnego terminu co do opuszczenia dworca".

Sprawa przekazania tego terenu i przeprowadzki dworca PKS ciągnie się od kilku tygodni. Łódzki PKS był jego właścicielem, gdy funkcjonował tam główny autobusowy dworzec przy dawnym "Fabrycznym". W związku z budową podziemnego dworca kolejowego, na mocy umowy z miastem, przewoźnik zamienił się z gminą gruntami i otrzymał w zamian plac w okolicach dworca Łódź Kaliska.

Od października ub. roku odjeżdżają stamtąd autobusy pospieszne, przyspieszone i ekspresowe, a z placu przy ul. Węglowej - autobusy zwykłe oraz kilka pospiesznych. PKS miał opuścić ten teren kilka tygodni temu, żeby wykonawca mógł przeprowadzić prace rozbiórkowe, ale dotąd tego nie zrobił. Może to opóźnić prace na terenie budowy dworca.(PAP)

jaw/ je/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz