Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Ok. 40 mln zł będzie kosztować remont ul. Limanowskiego

0
Podziel się

Blisko 40 mln zł będzie kosztowała modernizacja ul. Limanowskiego w Łodzi na
odcinku od al. Włókniarzy do ul. Zachodniej. Prace mają się zakończyć jesienią 2011 roku.

bEhyyWXp

Blisko 40 mln zł będzie kosztowała modernizacja ul. Limanowskiego w Łodzi na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Zachodniej. Prace mają się zakończyć jesienią 2011 roku.

W piątek podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi oraz konsorcjum firm: Unidro, Kral i MPK Łódź, które wygrało przetarg na modernizację ul. Limanowskiego.

Umowa obejmuje m.in. wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni ulicy, przebudowę chodników, instalację nowego oświetlenia, modernizację sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz wymianę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej. Zmodernizowana ma być też sieć wodociągowa.

bEhyyWXr

"Chcemy, by takie inwestycje, jak remont ulicy Limanowskiego, były realizowane kompleksowo. Liczymy na to, że prace będą wykonane sprawnie i szybko" - powiedział wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński.

Modernizacja ul. Limanowskiego odbywać się będzie etapami. W tym roku mają być wykonane prace na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Klonowej, a w przyszłym od ul. Klonowej do ul. Zachodniej.

W związku z rozpoczynającymi się pracami w nocy z 8 na 9 października ul. Limanowskiego zostanie zamknięta na całej szerokości od al. Włókniarzy do zajezdni MPK. Objazd ma być wytyczony al. Włókniarzy oraz ulicami: Lutomierską i Klonową.

Z powodu fatalnego stanu torowiska i licznych wykolejeń wagonów w czerwcu 2009 r. z ul. Limanowskiego na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Zachodniej wycofano z ruchu tramwaje. Pojazdy szynowe zastąpił autobus.(PAP)

bEhyyWXx

duk/ bos/ jra/

bEhyyWXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)