Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 14:30

Łódź: Policja uruchomiła internetową bazę skradzionych przedmiotów

Łódzka policja uruchomiła stronę internetową dla osób pokrzywdzonych, które w wyniku np. kradzieży czy włamania utraciły różne przedmioty. Będzie tam można znaleźć informacje o odzyskanych lub poszukiwanych rzeczach, które padły łupem przestępców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łódzka policja uruchomiła stronę internetową dla osób pokrzywdzonych, które w wyniku np. kradzieży czy włamania utraciły różne przedmioty. Będzie tam można znaleźć informacje o odzyskanych lub poszukiwanych rzeczach, które padły łupem przestępców.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka KWP w Łodzi podinsp. Joanna Kącka, łódzka policja uruchomiła bazę przedmiotów zabezpieczonych oraz poszukiwanych w ramach prowadzonych postępowań przygotowawczych oraz postępowań wyjaśniających w sprawach o wykroczenia.

Rzeczniczka przyznała, że poszkodowani często nie zgłaszają faktu utracenia niektórych przedmiotów, a policja podczas różnych działań zabezpiecza rzeczy pochodzące np. z kradzieży czy włamania. Zdarza się też, że łódzka policja odzyskuje rzeczy skradzione w innych regionach Polski.

Ponieważ nie ma zgłoszeń o ich utracie, przedmioty te często miesiącami zalegają w policyjnych magazynach; czasami organizowane są "wystawki", żeby ustalić właścicieli.

"Teraz dzięki zamieszczonym w bazie informacjom możliwe będzie sprawdzenie, czy policja odzyskała przedmioty, które padły łupem przestępców, jak również będzie można sprawdzić, jakie przedmioty lub rzeczy są obecnie poszukiwane" - wyjaśniła Kącka.

Na stronie prezentowane mają być szczegółowe opisy i zdjęcia przedmiotów, wraz z informacją jak można skontaktować się z odpowiednią jednostką policji.

Na razie baza - pod adresem www.pzop.lodzka.policja.gov.pl - jest bardzo skromna; znajdują się w niej opisy i zdjęcia dwóch odzyskanych rowerów. Policja zapewnia, że będzie sukcesywnie wzbogacać stronę o kolejne informacje o utraconych lub odzyskanych przedmiotach, na które zgodę wyrazi prokuratura czy sąd.

"Strona internetowa jest szerokim medium, dostępnym dla każdego. Jeżeli ktoś rozpozna dany przedmiot, to wtedy prosimy o kontakt z jednostką policji. Będziemy, oczywiście, przeprowadzać dalszą weryfikację, czy na pewno dana osoba jest właścicielem" - dodała Kącka.

Policja apeluje też do wszystkich o spisywanie numerów fabrycznych np. sprzętu agd czy rtv, a w przypadku dzieł sztuki czy biżuterii o sporządzanie ich dokumentacji fotograficznej. Ma to ułatwić zarówno poszukiwanie takich przedmiotów w przypadku kradzieży, jak i ich identyfikację po odzyskaniu przez policję. (PAP)

szu/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz