Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łódź: Rozpoczyna się jesienny Fashion Week Poland

0
Podziel się:

Pokaz kolekcji jednej z najważniejszych japońskich projektantek Junko Koshino
zainauguruje we wtorek wieczorem 9. edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Podczas
tej edycji polskiego Tygodnia Mody pokazane zostaną trendy na sezon wiosna-lato 2014.

bEszbVqZ

Pokaz kolekcji jednej z najważniejszych japońskich projektantek Junko Koshino zainauguruje we wtorek wieczorem 9. edycję FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Podczas tej edycji polskiego Tygodnia Mody pokazane zostaną trendy na sezon wiosna-lato 2014.

Specjalny pokaz Junko Koshino odbędzie się w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP. Projektantka zaprezentuje kolekcję, w której kolorystycznie dominować będzie czerń i srebro. Część ubrań malowana jest ręcznie przez artystkę.

Junko Koshino to jedna z największych japońskich kreatorek, której kolekcje pokazywane były m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie czy na Kubie. Na stałe mieszka w Tokio. Spektrum działalności projektantki jest bardzo szerokie - od projektowania kostiumów do oper i musicali do projektów wnętrz i odzieży sportowej.

bEszbVrb

Główne wydarzenia Tygodnia Mody odbywać się będą - już po raz piąty - w pofabrycznych, zrewitalizowanych przestrzeniach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

18 października wydarzeniem imprezy będzie pokaz specjalny Ewy Minge, po którym projektantce zostanie wręczona prestiżowa nagroda International Star Diamond Award przyznawana przez The American Academy of Hospitality Sciences; ambasadorem tej organizacji jest Donald Trump. Minge została doceniona za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu mody i dóbr luksusowych, a nagrodę odbierze z rąk prezesa AAHS Josepha Cinque.

Podczas tej edycji w Alei Projektantów (Designer Avenue) swoje najnowsze kolekcje pokaże kilkunastu projektantów, m.in. Agnieszka Orlińska, Łukasz Jemioł Basic, Michał Szulc, MMC Studio, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Nenukko, PtASZEk, Kamil Sobczyk, Kędziorek i Malgrau. Na scenie awangardowej kolekcje pokaże ośmiu projektantów m.in. Herzlich Willkommen, IMA MAD, jankowska&tomszewski, Kas Kryst, Magdalena Kubalańca czy MoMi-Ko.

W programie Tygodnia Mody obok pokazów znajdują się też otwarte wykłady z cyklu Let Them Know, wystawy fotografii mody i prezentacje projektantów w strefie Showroom, w której kupić będzie można m.in. ubrania z autorskich kolekcji, biżuterię, torby czy akcesoria. Po raz kolejny powstał też Salon z prezentacją kolekcji uznanych projektantów, adresowany do kupców i przedstawicieli najważniejszych magazynów modowych oraz tzw. Concept Store z prezentacją marek odzieżowych.

bEszbVrh

Partnerem strategicznym Tygodnia Mody jest Łódź, która przeznacza na każdą edycję z miejskiej kasy 1 mln zł. Umowa na organizację Fashion Week kończy się w tym roku, ale władze miasta liczą, że jej organizatorzy przystąpią do kolejnego konkursu i podpiszą z miastem nową kilkuletnią umowę.

Organizatorami łódzkiego Tygodnia Mody są FashionPhilosophy Fashion Week Poland, Moda Forte Grupa Kreatywna oraz Urząd Miasta Łodzi. Pierwsza edycja odbyła się wiosną 2009 roku, a gośćmi imprezy byli dotąd m.in. Agatha Ruiz de La Prada, Kenzo Takada, Patrizia Gucci czy David Tomaszewski. (PAP)

szu/ mrt/ ura/

bEszbVrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)