Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Rusza XII Letnia Scena Forum

0
Podziel się

Komediowy spektakl "Świetna transakcja" w reż. Zbigniewa Pacury zainauguruje w
czwartek wieczorem w Łodzi 12. edycję Przeglądu Teatralno-Kabaretowego "Letnia Scena Forum".
Odbywająca się w Śródmiejskim Forum Kultury impreza potrwa do końca sierpnia.

bEiSKNFN

Komediowy spektakl "Świetna transakcja" w reż. Zbigniewa Pacury zainauguruje w czwartek wieczorem w Łodzi 12. edycję Przeglądu Teatralno-Kabaretowego "Letnia Scena Forum". Odbywająca się w Śródmiejskim Forum Kultury impreza potrwa do końca sierpnia.

Na łódzkiej scenie zaprezentują się ze swoimi przedstawieniami m.in. Teatr im. Ludwika Solskiego z Tarnowa i Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina. Ten pierwszy pokaże "Emigrantów" Sławomira Mrożka w reż. Tomasza Piaseckiego; drugi - monodram "Kambek" w wykonaniu Katarzyny Ulickiej-Pydy.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nie zabraknie kabaretów. Do Łodzi przyjadą m.in. kabaret "Ramol", "Jurki", "Hrabi". Swój wieczór kabaretowy będzie miał również znany aktor, autor i reżyser Emilian Kamiński, który ma opowiadać anegdoty "zza kulis teatru".

bEiSKNFP

Na łódzkiej scenie zabrzmią arie operetkowe i operowe w wykonaniu Mirosława Niewiadomskiego, będzie też można wysłuchać największych polskich przebojów lat 60. w widowisku muzycznym "Wakacje z blondynką". Utwory m.in. Karin Stanek, Heleny Majdaniec, Miry Kubasińskiej, Piotra Szczepanika i Wojciecha Młynarskiego wykonają Barbara Drożdzińska i Adam Wrzesiński. Spektakl ten zwyciężył w plebiscycie publiczności ubiegłorocznej edycji Letniej Sceny Forum.

Kolejną już edycję przeglądu zakończy w ostatni czwartek sierpnia prezentowany po raz drugi spektakl "Świetna transakcja".

Spektakle letniej sceny obywać się będą przez lipiec i sierpień w każdą środę i czwartek o godzinie 19 na scenie Śródmiejskiego Forum Kultury. (PAP)

jaw/ abe/ gma/

bEiSKNGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)